Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Havlíčkobrodská nemocnice má magnetickou rezonanci. Přístroj vyšel na téměř 50 milionů

 
sobota, 13. července 2019, 12:50

Nemocnice Havlíčkův Brod, kterou zřizuje Kraj Vysočina, zprovoznila magnetickou rezonanci za asi 32 milionů korun. Pro její umístění musela za 16,7 milionu korun postavit nové prostory. Je z pěti krajských nemocnic čtvrtou, vybavenou magnetickou rezonancí, dosud ji neměla, řekla mluvčí nemocnice Petra Černo.

„Magnetická rezonance přináší jiné možnosti vyšetření, než jaké jsme měli dosud k dispozici díky CT či gama kamerám. Hlavní výhodou je vyšší schopnost rozlišení složek měkkých tkání a absence rentgenového záření," řekl primář radiodiagnostického oddělení Robert Pípal.

Pracoviště magnetické rezonance mají z pěti krajských nemocnic také nemocnice v Jihlavě a Novém Městě na Moravě na Žďársku, chybí jen v Pelhřimově. Podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Novotného (ČSSD) bude v budoucnu standard každé nemocnice mít magnetickou rezonanci jako radiodiagnostickou metodu.

Přístroj nemocnice pořídila díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Přístavbu k hlavní lůžkové budově navazující na radiologického oddělení hradil kraj. Stojí na místě proluky mezi chirurgickým pavilonem a diagnostickým centrem. Postavila ji akciová společnost Chládek a Tintěra.

Čekání na dokončení stavebních úprav 

Nové pracoviště magnetické rezonance vzniklo nedávno i v nemocnici v Třebíči. Stálo 31 milionů korun a bylo také výraznou měrou hrazené z dotací. Kraj za něj zaplatil tři miliony korun. Komfortem pro pacienty je to, že už nemusí kvůli vyšetření dojíždět do vzdálenějších nemocnic. Třebíčská magnetická rezonance začala první pacienty vyšetřovat v pondělí. „Měli jsme to trochu složitější než Třebíč. Přesto, že nám přístroj dovezli dřív, čekali jsme na dokončení stavebních úprav," řekla mluvčí Černo.

Napsal(a) ČTK | Foto Nemocnice Havlíčkův Brod / Facebook
 


 

Kam dál?

Iceland prodával řízky s plastem, veterináři nařídili stažení

úterý, 2. července 2019, 17:56

Veterináři nařídili stáhnout mražené obalované kuřecí řízky z Německa od výrobce Mantos International Food, zjistili se v nich...

ANKETA: Nemocní zaměstnanci dostanou náhradu od začátku stonání

pondělí, 1. července 2019, 16:27

Po 10 letech končí v Česku takzvaná karenční doba. Nemocní pracovníci budou ode dneška znovu dostávat náhradu mzdy či platu i za...

Nadační fond Pink Bubble proměnil a vybavil další prostory, které...

pondělí, 1. července 2019, 08:55

Během minulého týdne se na Klinice dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Motol při otevření...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.