Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Havlíčkobrodská nemocnice má magnetickou rezonanci. Přístroj vyšel na téměř 50 milionů

 
sobota, 13. července 2019, 12:50

Nemocnice Havlíčkův Brod, kterou zřizuje Kraj Vysočina, zprovoznila magnetickou rezonanci za asi 32 milionů korun. Pro její umístění musela za 16,7 milionu korun postavit nové prostory. Je z pěti krajských nemocnic čtvrtou, vybavenou magnetickou rezonancí, dosud ji neměla, řekla mluvčí nemocnice Petra Černo.

„Magnetická rezonance přináší jiné možnosti vyšetření, než jaké jsme měli dosud k dispozici díky CT či gama kamerám. Hlavní výhodou je vyšší schopnost rozlišení složek měkkých tkání a absence rentgenového záření," řekl primář radiodiagnostického oddělení Robert Pípal.

Pracoviště magnetické rezonance mají z pěti krajských nemocnic také nemocnice v Jihlavě a Novém Městě na Moravě na Žďársku, chybí jen v Pelhřimově. Podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Novotného (ČSSD) bude v budoucnu standard každé nemocnice mít magnetickou rezonanci jako radiodiagnostickou metodu.

Přístroj nemocnice pořídila díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Přístavbu k hlavní lůžkové budově navazující na radiologického oddělení hradil kraj. Stojí na místě proluky mezi chirurgickým pavilonem a diagnostickým centrem. Postavila ji akciová společnost Chládek a Tintěra.

Čekání na dokončení stavebních úprav 

Nové pracoviště magnetické rezonance vzniklo nedávno i v nemocnici v Třebíči. Stálo 31 milionů korun a bylo také výraznou měrou hrazené z dotací. Kraj za něj zaplatil tři miliony korun. Komfortem pro pacienty je to, že už nemusí kvůli vyšetření dojíždět do vzdálenějších nemocnic. Třebíčská magnetická rezonance začala první pacienty vyšetřovat v pondělí. „Měli jsme to trochu složitější než Třebíč. Přesto, že nám přístroj dovezli dřív, čekali jsme na dokončení stavebních úprav," řekla mluvčí Černo.

Napsal(a) ČTK | Foto Nemocnice Havlíčkův Brod / Facebook
 


 

Kam dál?

Iceland prodával řízky s plastem, veterináři nařídili stažení

úterý, 2. července 2019, 17:56

Veterináři nařídili stáhnout mražené obalované kuřecí řízky z Německa od výrobce Mantos International Food, zjistili se v nich...

ANKETA: Nemocní zaměstnanci dostanou náhradu od začátku stonání

pondělí, 1. července 2019, 16:27

Po 10 letech končí v Česku takzvaná karenční doba. Nemocní pracovníci budou ode dneška znovu dostávat náhradu mzdy či platu i za...

Nadační fond Pink Bubble proměnil a vybavil další prostory, které...

pondělí, 1. července 2019, 08:55

Během minulého týdne se na Klinice dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Motol při otevření...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.