Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Havlíčkobrodská nemocnice má nový laser. Jeho pořízení vyšlo skoro na dva miliony korun

 
úterý, 19. března 2019, 08:40

Havlíčkobrodská nemocnice má nový laser k odstraňování kamenů v močových cestách i nádorové tkáně. Spolu s flexibilním endoskopem pomůže léčit bezbolestně a miniinvazivně. Nemocnice ho pořídila díky evropské dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu za 1,8 milionu korun, uvedla mluvčí nemocnice Petra Černo.

Laser také umožňuje zničit tu část tkáně v horním močovém traktu, kterou lékaři diagnostikují jako nádorovou. „Jedná se o nízce rizikové karcinomy, které jiným způsobem řešit je náročné," řekl primář urologického oddělení Tomáš Málek.

Za loňský rok hospitalizovalo urologické oddělení havlíčkobrodské nemocnice přes 1000 pacientů a ambulantně ošetřilo asi 9500 pacientů.

„Urologické oddělení havlíčkobrodské nemocnice, kterou zřizuje Kraj Vysočina, za poslední tři roky výrazně rozšířilo nabídku laparoskopických operačních výkonů," uvedla mluvčí nemocnice Petra Černo. Jako první pracoviště na Vysočině provádělo radikální laparoskopickou prostatektomii při zhoubného nádoru prostaty. Provádí také laparoskopické resekce tumorů ledvin, laparoskopické odstranění kamenů z ledvin a močových cest nebo laparoskopické odstranění tumoru nadledvin.

Napsal(a) ČTK | Foto www.efekt-plus.cz
 


 

Kam dál?

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Nemocných zase ubylo. Nejzdravější jsou lidé na...

pondělí, 18. března 2019, 12:41

Na Vysočině se za poslední týden snížil počet lidí s akutními respiračními infekcemi. Na 100 tisíc obyvatel jich je 876, před...

Jeden člověk na Vysočině onemocněl spalničkami. U dvou dětí se...

pátek, 15. března 2019, 14:30

Hygienici na Vysočině evidují od začátku roku jediný potvrzený případ spalniček v kraji. Podezření na onemocnění u dvou malých...

Zájemci díky živému přenosu nahlédnou do zákulisí operačních sálů v...

středa, 13. března 2019, 12:38

Jihlavská nemocnice má pro zájemce netradiční nabídku. Tou je živý videopřenos přímo z operačního sálu s komentovaným slovem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.