Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Šest lidí v kraji je kvůli vážnému průběhu hospitalizováno

 
pondělí, 11. února 2019, 13:14

Na Vysočině pokračuje chřipková epidemie. Za poslední týden se počet nemocných s akutními respiračními infekcemi zvýšil o sedm procent. Nemocných je 1732 lidí na 100 tisíc obyvatel, nejvíc na Žďársku. Šest lidí je kvůli závažnému průběhu nemoci hospitalizováno a jsou na umělé plicní ventilaci, řekla Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

Největší nemocnost v kraji má okres Žďár nad Sázavou, odkud jsou také všichni hospitalizovaní. Pět z nich je v seniorském věku. Na plicní ventilaci je ale také muž ročník narození 1975. Rizikovými faktory u něj bylo kuřáctví, kardiovaskulární onemocnění a alkoholismus, řekla Dvořáková.  Nemocnost na Žďársku za týden stoupla o sedm procent na 2020 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Při letošní chřipkové epidemii už hygienici v kraji evidovali 13 závažných průběhů nemoci. Jeden starší muž v souvislosti s chřipkou zemřel.  Laboratorně je potvrzena především chřipka typu A.

Ve dvacítce zařízení na Vysočině platí kvůli epidemii zákaz návštěv. Nesmí do nemocnice v Novém Městě na Moravě, Třebíči, Pelhřimově a Havlíčkově Brodě, kde platí zákaz i pro psychiatrickou nemocnici. Zakázala je i nemocnice Mostiště a Ledeč - Háj. Bez návštěv jsou i domovy pro seniory v Havlíčkově Brodě, ve Žďáru nad Sázavou, Třebíčí, Moravských Budějovicích, Telči, Myslibořicích a v Proseči u Pošné. Zákaz návštěv je také v léčebnách dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích a Humpolci. Zákazy platí do odvolání. V souvislosti s epidemií je do 13. února uzavřená mateřská škola v obci Jamné na Jihlavsku.

Průměrná nemocnost v České republice je o něco vyšší než na Vysočině. Na 100 tisíc obyvatel připadá 1757 nemocných.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Odložená nebo odebraná miminka v jihlavské nemocnici dostanou kufřík...

čtvrtek, 7. února 2019, 10:25

Nově odložená nebo odebraná miminka v jihlavské nemocnici nyní dostanou speciální kufřík, který bude mapovat první dny jejich...

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Zavřela se další zařízení. Kam všude aktuálně...

úterý, 5. února 2019, 10:22

Na Vysočině od pondělí 4. února podle počtu nemocných a údajů od hygieniků oficiálně vypukla chřipková epidemie. Na to...

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Brodská nemocnice vyhlašuje zákaz návštěv. Přidá...

pátek, 1. února 2019, 19:31

Nemocnice Havlíčkův Brod zakáže od soboty kvůli zvyšujícímu se počtu nemocných s akutními respiračními chorobami návštěvy všech...

FOTO: Novoměstská nemocnice má nový rentgen. Vyšel na více než šest...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 13:10

Přes šest milionů korun stálo nemocnici v Novém Městě na Moravě zakoupení a instalace nového rentgenu. Má kvalitnější zobrazení a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.