Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Šest lidí v kraji je kvůli vážnému průběhu hospitalizováno

 
pondělí, 11. února 2019, 13:14

Na Vysočině pokračuje chřipková epidemie. Za poslední týden se počet nemocných s akutními respiračními infekcemi zvýšil o sedm procent. Nemocných je 1732 lidí na 100 tisíc obyvatel, nejvíc na Žďársku. Šest lidí je kvůli závažnému průběhu nemoci hospitalizováno a jsou na umělé plicní ventilaci, řekla Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

Největší nemocnost v kraji má okres Žďár nad Sázavou, odkud jsou také všichni hospitalizovaní. Pět z nich je v seniorském věku. Na plicní ventilaci je ale také muž ročník narození 1975. Rizikovými faktory u něj bylo kuřáctví, kardiovaskulární onemocnění a alkoholismus, řekla Dvořáková.  Nemocnost na Žďársku za týden stoupla o sedm procent na 2020 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Při letošní chřipkové epidemii už hygienici v kraji evidovali 13 závažných průběhů nemoci. Jeden starší muž v souvislosti s chřipkou zemřel.  Laboratorně je potvrzena především chřipka typu A.

Ve dvacítce zařízení na Vysočině platí kvůli epidemii zákaz návštěv. Nesmí do nemocnice v Novém Městě na Moravě, Třebíči, Pelhřimově a Havlíčkově Brodě, kde platí zákaz i pro psychiatrickou nemocnici. Zakázala je i nemocnice Mostiště a Ledeč - Háj. Bez návštěv jsou i domovy pro seniory v Havlíčkově Brodě, ve Žďáru nad Sázavou, Třebíčí, Moravských Budějovicích, Telči, Myslibořicích a v Proseči u Pošné. Zákaz návštěv je také v léčebnách dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích a Humpolci. Zákazy platí do odvolání. V souvislosti s epidemií je do 13. února uzavřená mateřská škola v obci Jamné na Jihlavsku.

Průměrná nemocnost v České republice je o něco vyšší než na Vysočině. Na 100 tisíc obyvatel připadá 1757 nemocných.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Odložená nebo odebraná miminka v jihlavské nemocnici dostanou kufřík...

čtvrtek, 7. února 2019, 10:25

Nově odložená nebo odebraná miminka v jihlavské nemocnici nyní dostanou speciální kufřík, který bude mapovat první dny jejich...

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Zavřela se další zařízení. Kam všude aktuálně...

úterý, 5. února 2019, 10:22

Na Vysočině od pondělí 4. února podle počtu nemocných a údajů od hygieniků oficiálně vypukla chřipková epidemie. Na to...

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Brodská nemocnice vyhlašuje zákaz návštěv. Přidá...

pátek, 1. února 2019, 19:31

Nemocnice Havlíčkův Brod zakáže od soboty kvůli zvyšujícímu se počtu nemocných s akutními respiračními chorobami návštěvy všech...

FOTO: Novoměstská nemocnice má nový rentgen. Vyšel na více než šest...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 13:10

Přes šest milionů korun stálo nemocnici v Novém Městě na Moravě zakoupení a instalace nového rentgenu. Má kvalitnější zobrazení a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.