Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rok 2018 v jihlavské porodnici: Čtrnáct dvojčat, z nezvyklých jmen Vidžaj nebo Esmeé

 
úterý, 8. ledna 2019, 09:03

V loňském roce přišlo na svět v jihlavské porodnici 1238 miminek a rodilo 1224 žen. Narodilo se celkem 14 dvojčat, tedy 28 dětí. Porodnici v krajském městě vyhledávají i ženy mimo Vysočinu.

 „Naše porodnice si získává oblibu u žen i ze vzdálenějších měst,“ popisuje trend primář gynekologicko-porodnického oddělení Aleš Roztočil. „Jezdí za námi ženy z Hradce Králové, Benešova, Prahy, ale také dalších měst na Vysočině,“ dodává porodní asistentka Romana Daňhelová.

Skoro u každého porodu je přítomný otec dítěte, podle statistiky je to až v 95 % případech, včetně císařských řezů.

 V uplynulém roce se narodilo v Jihlavě 591 dívek a 647 chlapců. „Nejtěžší miminko mělo porodní váhu 5170 gramů,“ dodává zajímavost vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková. I letos se objevilo několik neobvyklých jmen- Vidžaj, Raul, Mirek Santiago, Freya Mae, Chelsea Anna nebo Esmeé.

Jihlavská porodnice v číslech:
2015 - 1102 narozených dětí, 1087 porodů
2016 - 1176 narozených dětí, 1157 porodů
2017 - 1260 narozených dětí, 1244 porodů
2018 - 1238 narozených dětí, 1224 porodů

Jihlavská porodnice láká maminky nově opravenými porodními pokoji, kde mají ženy soukromí, a individuálním přístupem. V nemocnici se snaží také obměňovat přístrojové vybavení nebo pokoje: „Za poslední dobu jsme například kompletně vyměnili novorozenecké postýlky, pořídili nové odsávačky mateřského mléka, opravili pokoj na novorozenecké JIP,“ doplňuje primář dětského oddělení Martin Zimen.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Nemocnice Jihlava, pixabay.com
 


 

Kam dál?

Státní letecká záchranka nese riziko selhání systému, říká Daniel...

sobota, 5. ledna 2019, 14:47

Podle Daniela Tučka z královéhradecké společnosti DSA, která zajišťuje LZS nepřetržitě od roku 1993, by vytvoření státní letecké...

Jihlavská nemocnice už také má první novoroční miminko. V podvečer se...

úterý, 1. ledna 2019, 21:03

Radostná zpráva o narození prvního miminka roku 2019 dorazila už i z jihlavské porodnice. Čekalo se na něj celý dnešní den.

Silvestr v jihlavské nemocnici: Petardy v očích nebo pokousání psem....

úterý, 1. ledna 2019, 09:56

Dvě petardy v očích, pád ze schodů, napadení, účastníky dvou dopravních nehod, pacienta pokousaného psem nebo zraněné koleno při...

Stavba dětského pavilonu novoměstské nemocnice spěje do finále. Vše...

středa, 12. prosince 2018, 11:08

Už jen necelý měsíc se bude ozývat z nového dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě hluk stavby. Společnost PKS...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.