Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zaměstnanec jihlavské firmy skončil v nemocnici s tuberkulózou. Jeho kolegy čeká testování

 
úterý, 16. října 2018, 10:08

V jihlavské nemocnici skončil cizinec s tuberkulózou, který pracuje v jedné z jihlavských průmyslových firem. Testování teď čeká i všechny jeho kolegy z práce a také ty osoby, které s ním v poslední době přišly do kontaktu mimo zaměstnání.

Tuberkulóza je vysoce nakažlivé infekční onemocnění, které v minulosti často končilo smrtí. Zdrojem nákazy je nemocný člověk a tuberkulóza je přenosná inhalační cestou (kapénkovým způsobem) nebo přímým kontaktem s nemocným. Klasický příznak tuberkulózy - vykašlávání krve - se vyskytuje v pozdních stadiích nemoci.

Podle informací tn.cz šlo o zhruba čtyřicetiletého muže původem z Gruzie. Ve firmě pracoval jako montér. 

Zatím není jisté, kde se zaměstnanec jihlavské firmy nakazil. Tuberkulózu si nejspíš přivezl ze svého domova. „Ano, pacient s tuberkulózou u nás opravdu leží. Nyní všechny osoby z jeho okolí, které s ním byly v kontaktu, čeká testování,“ uvedla na dotaz redakce Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava.

Podobný rozruch zažila Jihlava v roce 2016, kdy velmi nebezpečnou tuberkulózou onemocněl zahraniční učitel. „Na testy museli jít všichni žáci, se kterými učitel přišel do kontaktu. Konkrétně to bylo na jaře 2016,“ vzpomíná Zachrlová.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Pátek bude v Jihlavě patřit revmatu. Lidé s touto nemocí se potkají...

středa, 10. října 2018, 18:44

Trpíte některou z revmatických chorob a nemáte si o tom s kým popovídat? Cítíte se kvůli své nemoci tak trochu izolováni? Pak by...

Vstupní lékařská prohlídka. Je povinná a kdo ji platí?

čtvrtek, 4. října 2018, 12:42

Nástup do nového zaměstnání s sebou přináší několik povinností, jež je třeba obstarat. Jednou z nich je vstupní lékařská...

Na interním oddělení jihlavské nemocnice je hotovo. Otevřený je už i...

čtvrtek, 4. října 2018, 12:26

V jihlavské nemocnici mohou začít oslavovat. Po více než dvou letech totiž skončily rozsáhlé opravy oddělení interního pavilonu....

Čtyři lidé se otrávili muchomůrkou tygrovanou. Skončili na ARO a JIP...

úterý, 2. října 2018, 10:02

Muchomůrka tygrovaná ohrozila na životě hned čtyři lidi, kteří skončili za poslední týden s těžkou otravou v jihlavské nemocnici....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.