Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pátek bude v Jihlavě patřit revmatu. Lidé s touto nemocí se potkají na dvou místech

 
středa, 10. října 2018, 18:44

Trpíte některou z revmatických chorob a nemáte si o tom s kým popovídat? Cítíte se kvůli své nemoci tak trochu izolováni? Pak by vás mohla zajímat akce, kterou si na tento pátek 12. října přichystala Revma liga ČR.

Setkání, jehož hlavním tématem budou právě revmatické choroby, se bude konat v prostorách hlavní chodby v jihlavské nemocnici od 10 do 13 hodin. Poté se akce přesune do restaurace Na Hradbách, zde se bude o nemoci mluvit od 15 do 17 hodin.

Revmatoidní artritida:
Nejčastější ze skupiny revmatických zánětlivých onemocnění je revmatoidní artritida. Tímto chronickým onemocněním trpí přibližně 0,5-1 % obyvatel, v České republice tedy přibližně až 85 tisíc osob. Ročně přibývají zhruba 4 tisíce nových pacientů. Revmatoidní artritida značně snižuje funkční schopnosti a kvalitu života a zkracuje život nemocných v průměru o 5-10 let. Prvním krokem pro řešení jakékoli nemoci je schopnost rozpoznání symptomů. Tímto onemocněním kromě žen trpí také hodně mužů a dětí. Vůbec to není nemoc starých lidí, jak si mnozí myslí.  

„Touto akcí chceme seznámit veřejnost s revmatickými nemocemi, které jsou nejčastějším zdrojem chronické bolesti a mohou způsobit invaliditu. Často postihují mladé lidi a děti. Na akci si lidé mohou promluvit s pacienty trpícími revmatismem. 12. října také Revma Liga ČR startuje několikaměsíční kampaň Revma výzva Revma v pohybu,“ zve všechny zájemce Radka Široká, předsedkyně Revma Ligy klubu Jihlava, který byl založený na jaře tohoto roku. Uvedená kampaň chce motivovat pacienty s revmatickým onemocněním k tomu, aby neleželi doma a hýbali se.

Podpora od ostatních

Lidé, kteří trpí některou z revmatických chorob, se často dostávají do „izolace“ a mají pocit, že jsou na tu nemoc sami. „Je to jeden z hlavních důvodů, proč se scházíme, jsme rádi, že se můžeme navzájem podpořit a probrat věci stejným pohledem na věc,“ říká k nově vzniklému klubu jeho předsedkyně Radka Široká.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com

Štítky revma, nemoc, pacient,

 


 

Kam dál?

Vstupní lékařská prohlídka. Je povinná a kdo ji platí?

čtvrtek, 4. října 2018, 12:42

Nástup do nového zaměstnání s sebou přináší několik povinností, jež je třeba obstarat. Jednou z nich je vstupní lékařská...

Na interním oddělení jihlavské nemocnice je hotovo. Otevřený je už i...

čtvrtek, 4. října 2018, 12:26

V jihlavské nemocnici mohou začít oslavovat. Po více než dvou letech totiž skončily rozsáhlé opravy oddělení interního pavilonu....

Čtyři lidé se otrávili muchomůrkou tygrovanou. Skončili na ARO a JIP...

úterý, 2. října 2018, 10:02

Muchomůrka tygrovaná ohrozila na životě hned čtyři lidi, kteří skončili za poslední týden s těžkou otravou v jihlavské nemocnici....

Máte před výměnou kolenního nebo kyčelního kloubu? Na setkání v...

pondělí, 1. října 2018, 13:16

Jihlavská nemocnice si na tento pátek připravila setkání s pacienty, kteří mají před totální endoprotézou kolenního a kyčelního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.