Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kraj investuje do opravy pelhřimovské nemocnice. Rozhodl i o rekonstrukci v Novém Městě

 
středa, 7. března 2018, 08:52

Oprava skladu pelhřimovské nemocnice začne, jakmile to dovolí počasí. Výběr firmy, která opravu za asi 15 milionů korun provede, schválila rada Kraje Vysočina. Rozhodla zároveň o přípravě opravy vstupního pavilonu nemocnice v Novém Městě na Moravě asi za 46 milionů korun. Schválila pořízení projektové dokumentace, řekl náměstek hejtmana Pavel Franěk (ANO).

Oprava vstupního pavilonu, jehož součástí jsou kanceláře, laboratoře a bufet, by podle náměstka mohla začít na jaře příštího roku a trvat přibližně rok. Neměla by nijak narušit chod nemocnice. „Zatím jde o schválení záměru, nikoli realizace. Může se stát, že z projektové dokumentace vyplynou nějaké nepřiměřené finanční požadavky nebo jiné komplikace,“ zdůraznil ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. 

Oprava skladu pelhřimovské nemocnice je naproti tomu jistá. Skončit má nejpozději v listopadu. Železobetonovou budovu z roku 1969, do které zatéká, čeká oprava střechy, elektroinstalace a rozvodů vody. Bude sloužit jako centrální sklad, ve kterém bude také zázemí pro pracovníky a dílny. V nich bude možné opravovat a čistit nemocniční lůžka nebo křesla.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook: Nemocnice Pelhřimov
 


 

Kam dál?

Chřipková epidemie: Nemocných na Vysočině ubylo, čísla ale zkreslily...

pondělí, 5. března 2018, 13:06

Na Vysočině za uplynulý týden klesl počet nemocných s akutními respiračními potížemi o čtvrtinu, nyní hygienici evidují 1649...

Na Vysočině zemřel zřejmě v souvislosti s chřipkou třetí člověk. Jde...

pondělí, 26. února 2018, 12:28

V souvislosti s chřipkou zemřel na Vysočině zřejmě již třetí člověk. Úmrtí onkologicky nemocného sedmdesátiletého muže evidují...

Čistý vzduch v Jihlavě zhoršují těžké kovy. Přípustná kapacita je už...

středa, 21. února 2018, 16:57

Ovzduší v Jihlavě sice patří k nejčistším v zemi, obsahuje ale zvýšené množství těžkých kovů, zejména arsenu, niklu, manganu,...

Kvůli chřipce zemřela na Vysočině už druhá starší žena. Sedm lidí...

pondělí, 19. února 2018, 13:03

Na Vysočině už v souvislosti s chřipkovou epidemií zemřely dvě starší ženy. U dalších sedmi pacientů si průběh nemoci vyžádal...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

Gazdík chce v dubnu skončit v čele Starostů

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátil funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík tak potvrdil informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Jaromír Soukup opět neudržel jazyk za zuby. Česká televize na něj podává trestní oznámení

Vyhrocená atmosféra mezi veřejnoprávní Českou televizí a soukromou televizí Barrandov opět graduje. Postaral se o to majitel Barrandova Jaromír Soukup, který ve svém pořadu hrubě urážel jednoho z redaktorů ČT. Reakce veřejnoprávní televize na sebe nenechala dlouho čekat.