Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kraj investuje do opravy pelhřimovské nemocnice. Rozhodl i o rekonstrukci v Novém Městě

 
středa, 7. března 2018, 08:52

Oprava skladu pelhřimovské nemocnice začne, jakmile to dovolí počasí. Výběr firmy, která opravu za asi 15 milionů korun provede, schválila rada Kraje Vysočina. Rozhodla zároveň o přípravě opravy vstupního pavilonu nemocnice v Novém Městě na Moravě asi za 46 milionů korun. Schválila pořízení projektové dokumentace, řekl náměstek hejtmana Pavel Franěk (ANO).

Oprava vstupního pavilonu, jehož součástí jsou kanceláře, laboratoře a bufet, by podle náměstka mohla začít na jaře příštího roku a trvat přibližně rok. Neměla by nijak narušit chod nemocnice. „Zatím jde o schválení záměru, nikoli realizace. Může se stát, že z projektové dokumentace vyplynou nějaké nepřiměřené finanční požadavky nebo jiné komplikace,“ zdůraznil ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. 

Oprava skladu pelhřimovské nemocnice je naproti tomu jistá. Skončit má nejpozději v listopadu. Železobetonovou budovu z roku 1969, do které zatéká, čeká oprava střechy, elektroinstalace a rozvodů vody. Bude sloužit jako centrální sklad, ve kterém bude také zázemí pro pracovníky a dílny. V nich bude možné opravovat a čistit nemocniční lůžka nebo křesla.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook: Nemocnice Pelhřimov
 


 

Kam dál?

Chřipková epidemie: Nemocných na Vysočině ubylo, čísla ale zkreslily...

pondělí, 5. března 2018, 13:06

Na Vysočině za uplynulý týden klesl počet nemocných s akutními respiračními potížemi o čtvrtinu, nyní hygienici evidují 1649...

Na Vysočině zemřel zřejmě v souvislosti s chřipkou třetí člověk. Jde...

pondělí, 26. února 2018, 12:28

V souvislosti s chřipkou zemřel na Vysočině zřejmě již třetí člověk. Úmrtí onkologicky nemocného sedmdesátiletého muže evidují...

Čistý vzduch v Jihlavě zhoršují těžké kovy. Přípustná kapacita je už...

středa, 21. února 2018, 16:57

Ovzduší v Jihlavě sice patří k nejčistším v zemi, obsahuje ale zvýšené množství těžkých kovů, zejména arsenu, niklu, manganu,...

Kvůli chřipce zemřela na Vysočině už druhá starší žena. Sedm lidí...

pondělí, 19. února 2018, 13:03

Na Vysočině už v souvislosti s chřipkovou epidemií zemřely dvě starší ženy. U dalších sedmi pacientů si průběh nemoci vyžádal...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Jihlavě byli dopadeni dva dealeři...

  • Jihlava udělá studii multifunkční haly za...

  • Firma Schickaneder hledá nové řidiče. Nabízí...

  • Na D1 mohl vyhasnout další lidský život....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Chtěl jsem se na vlastní oči přesvědčit, že je Země kulatá, vtipkoval v Brně Vladimír Remek

Stal se vůbec prvním člověkem jiné než ruské či americké národnosti, který vyletěl do vesmíru. Evropská kosmická agentura ho označila za vůbec prvního evropského kosmonauta. V sobotu 16. června zavítal Vladimír Remek, muž mnoha kosmických prvenství, do Brna na největší světovou výstavu o kosmonautice Cosmos Discovery.

KOMENTÁŘ: Aféra Poche, cui bono?

Kladný výsledek referenda v ČSSD byl v posledním týdnu poněkud zastíněn sporem o personálním obsazení ministerstva zahraničí. Komu tento spor prospěje a koho poškodí?

KOMENTÁŘ: O kouřové cloně z trenek a Kohoutovi na čínském smetišti

Zemanova demonstrativní grilovačka spodního prádla byla chabým pokusem v dýmu z trenek zamaskovat schůzku s Andrejem Babišem a Danielem Benešem. Zemanovi se podařilo přinutit Babiše, aby nejmenoval ministrem zahraničí Miroslava Pocheho, má totiž v plánu na post šéfa české diplomacie protlačit lobbistu za čínské zájmy Jana Kohouta.