Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jihlavská porodnice je u maminek oblíbená. Aktuálně má na kontě rekordní počet porodů

 
úterý, 5. prosince 2017, 13:32

Jihlavská porodnice slaví velký úspěch. Už na konci listopadu přišlo na svět v Jihlavě více dětí než za celý loňský rok dohromady. Nastávající maminky vyhledávají porodnici v krajském městě Vysočiny stále častěji. Oblíbená je třeba i u maminek z Prahy či Brna.

V loňském roce se narodilo v jihlavské nemocnici 1157 dětí. Tento počet byl letos překonán už 29. listopadu. Přibývá žen, které vyhledaly jihlavskou porodnici, přestože to nebyla jejich spádová porodnice. „Jezdí za námi ženy z Hradce Králové, Benešova, Prahy, ale také dalších měst na Vysočině,“ dodává porodní asistentka Romana Daňhelová. V jihlavské porodnici bývají přítomni otcové u porodu až v 95 % případech, a to včetně císařských řezů. Za přítomnost u porodu se neplatí.

„Jihlavská porodnice láká maminky nově opravenými porodními pokoji, kde mají ženy soukromí, a individuálním přístupem. Navíc poslední tři roky pořádá nemocnice pravidelně dvakrát za rok setkání s lékaři a porodními asistentkami, kde se mohou nastávající rodiče na cokoli zdravotníků zeptat a navíc si jít prohlédnout právě i zázemí porodnice,“ vysvětluje Monika Zachrlová, mluvčí jihlavské nemocnice.

V jihlavské porodnici také dbají o zlepšování prostředí a také o vybavení lepšími přístroji. „Za poslední dobu jsme například kompletně vyměnili novorozenecké postýlky, pořídili nové odsávačky mateřského mléka, opravili pokoj na novorozenecké JIP,“ doplňuje primář dětského oddělení Martin Zimen.

Podle zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Romana Peschouta díky přirozenému přístupu k vedení porodu došlo o snížení frekvence císařských řezů o 2%, poklesu nástřihu hráze na pouhých 20%. Pokud je nutné rychlé ukončení porodu v jeho závěrečné fázi, je upřednostňován šetrnější vakuum extraktor oproti porodnickým kleštím.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Zdroj Nemocnice Jihlava
 


 

Kam dál?

Pravidelná masturbace je součástí života pro 80 procent mužů. Víte,...

sobota, 2. prosince 2017, 12:56

Není průzkum jako průzkum. Na přelomu září a října se Všeobecná fakultní nemocnice v Praze spolu s agenturou STEM/MARK zeptala...

Letošní Šátkový veletrh byl úspěšný. Na onkologii díky němu poputuje...

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 14:30

Více než padesát tisíc korun poputuje na jihlavskou onkologii, a to díky výtěžku z letošního Šátkového veletrhu. Rovných třicet...

Jihlavská nemocnice myslí na onkologicky nemocné. Díky dárcům zvelebí...

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 10:37

Jihlavská nemocnice opět vyhlašuje akci Vánoční pokoj, a to již popáté. Dárci tentokrát pomohou vylepšit poněkud netradiční...

FOTO: Třebíčská nemocnice otevřela nový chirurgický pavilon. První...

středa, 22. listopadu 2017, 09:16

V třebíčské nemocnici v úterý 21. listopadu slavnostně otevřeli nový pavilon chirurgických oborů. Jeho stavba začala loni v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V jihlavské firmě se v pátek odpoledne...

  • Studenti se na Vysočině připojili k...

  • Jihlavský Život 99 pořádá dobročinný bazar....

  • Máte doma oblečení nebo věci, co už...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukavice

Více než třetina tuzemských domácností vlastní myčku nádobí, přípravek pro ruční mytí však někdy...

Putin obhájil mandát, po sečtení třetiny hlasů má 74 procent

Ruský vůdce Vladimir Putin dnes podle očekávání s přehledem a velkým náskokem obhájil už v prvním...