Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dětské oddělení jihlavské nemocnice má nové monitory dechu. Darovala je Nadace Křižovatka

 
pondělí, 25. července 2016, 13:08

Celkem dvacet nových monitorů dechů má nyní pro novorozence k dispozici dětské oddělení jihlavské nemocnice. Nové přístroje darovala Nadace Křižovatka.

Dvacítka nových přístrojů pomáhá sledovat dechovou aktivitu novorozence a zároveň signalizací upozorní na případnou poruchu dechu. Výrazně tak ovlivní možné následky SIDS (syndromu náhlého úmrtí kojence).  Celkem dvacet kusů v hodnotě 59 400 korun věnovala Nadace Křižovatka, která pomáhá ohroženým dětem a spoluobčanům již 19 let. „Moc děkujeme, dar nám pomůže, protože monitory a další přístroje potřebujeme pravidelně obměňovat,“ děkuje primář dětského oddělení Martin Zimen.

„Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytla společnost Gordic, Sega, garážová vrata, Doma cz, Rollcontech, paní Lucie Dvořáková a Sbor dobrovolných hasičů Pasohlávky,“ dodává Monika Zachrlová, mluvčí jihlavské nemocnice.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Nemocnice Jihlava | Zdroj Nemocnice Jihlava
 


 

Kam dál?

Skoro třicítka dětí z tábora v Hodicích skončila s průjmy a teplotami...

pondělí, 18. července 2016, 19:37

Osmadvacet dětí z letního tábora Kratizna v Hodicích na Jihlavsku skončilo v nemocnicích se zažívacími potížemi, průjmy a...

V jihlavské nemocnici mají hrdinu, který pomáhá dětským pacientům....

pondělí, 18. července 2016, 13:50

Kryštůfek, to je jméno hračky, která už rok pomáhá zdravotníkům navázat kontakt s dětskými pacienty na urgentním příjmu v...

Opalovací mléka chrání. Mohou však vyvolat alergickou reakci

sobota, 2. července 2016, 18:10

Spotřebitelská organizace dTest nechala zkontrolovat devět voděodolných opalovacích přípravků, zda dostatečně chrání před...

Spokojené rodičky se zasloužily o certifikát, který ocenil péči v...

úterý, 28. června 2016, 12:44

V jihlavské nemocnici dnes proběhlo slavnostní předání certifikátu ze šetrný a respektující pohled na porodnictví. Toto ocenění...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.