Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dětské oddělení jihlavské nemocnice má nové monitory dechu. Darovala je Nadace Křižovatka

 
pondělí, 25. července 2016, 13:08

Celkem dvacet nových monitorů dechů má nyní pro novorozence k dispozici dětské oddělení jihlavské nemocnice. Nové přístroje darovala Nadace Křižovatka.

Dvacítka nových přístrojů pomáhá sledovat dechovou aktivitu novorozence a zároveň signalizací upozorní na případnou poruchu dechu. Výrazně tak ovlivní možné následky SIDS (syndromu náhlého úmrtí kojence).  Celkem dvacet kusů v hodnotě 59 400 korun věnovala Nadace Křižovatka, která pomáhá ohroženým dětem a spoluobčanům již 19 let. „Moc děkujeme, dar nám pomůže, protože monitory a další přístroje potřebujeme pravidelně obměňovat,“ děkuje primář dětského oddělení Martin Zimen.

„Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytla společnost Gordic, Sega, garážová vrata, Doma cz, Rollcontech, paní Lucie Dvořáková a Sbor dobrovolných hasičů Pasohlávky,“ dodává Monika Zachrlová, mluvčí jihlavské nemocnice.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Nemocnice Jihlava | Zdroj Nemocnice Jihlava
 


 

Kam dál?

Skoro třicítka dětí z tábora v Hodicích skončila s průjmy a teplotami...

pondělí, 18. července 2016, 19:37

Osmadvacet dětí z letního tábora Kratizna v Hodicích na Jihlavsku skončilo v nemocnicích se zažívacími potížemi, průjmy a...

V jihlavské nemocnici mají hrdinu, který pomáhá dětským pacientům....

pondělí, 18. července 2016, 13:50

Kryštůfek, to je jméno hračky, která už rok pomáhá zdravotníkům navázat kontakt s dětskými pacienty na urgentním příjmu v...

Opalovací mléka chrání. Mohou však vyvolat alergickou reakci

sobota, 2. července 2016, 18:10

Spotřebitelská organizace dTest nechala zkontrolovat devět voděodolných opalovacích přípravků, zda dostatečně chrání před...

Spokojené rodičky se zasloužily o certifikát, který ocenil péči v...

úterý, 28. června 2016, 12:44

V jihlavské nemocnici dnes proběhlo slavnostní předání certifikátu ze šetrný a respektující pohled na porodnictví. Toto ocenění...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.