Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Školní obědy zdarma může mít na Vysočině až 1114 dětí. Kraj dostane příspěvek šest milionů

 
úterý, 3. září 2019, 18:33

Obědy zdarma by v letošním školním roce mohlo na Vysočině dostat až 1114 dětí ve věku od tří do 15 let. Kraj získal od ministerstva práce a sociálních věcí na potravinovou pomoc asi 6,3 milionu korun. Peníze jsou určené pro děti ze 70 škol, které se do projektu zapojily. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD). Potravinovou pomoc formou školních obědů zdarma poskytuje kraj prostřednictvím škol od roku 2016.

Přiznaná ministerská dotace je maximální možnou částkou odvozenou z odhadů toho, kolik dětí by na bezplatné obědy mělo nárok. Podle hejtmana je ale obvyklé, že se přihlásí dětí méně a nespotřebované peníze se ministerstvu vracejí.

K potravinové pomoci dětem ve školách se Vysočina připojila poprvé ve školním roce 2016/2017. Angažovalo se 40 škol, ve kterých mělo obědy zdarma 324 dětí z chudých rodin. Náklady na obědy byly asi 1,3 milionu korun. O rok později se podpora zvýšila přibližně o 500 tisíc korun. Obědy zdarma dostalo 469 dětí.

V uplynulém školním roce se zapojilo 63 škol v regionu. Obědy v hodnotě 2,1 milionu korun dostalo 529 dětí.

Peníze na potravinovou pomoc dětem jsou vypláceny z Fondu evropské pomoci nejchudším lidem. Určené jsou dětem ve věku tři až 15 let z rodin, kterým náleží podpora v hmotné nouzi.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

S novým školním rokem bezpečně

pátek, 30. srpna 2019, 17:10

Příští týden začíná v České republice nový školní rok. Děti se vrací do školních lavic. Někdo o ročník výš, někdo přechází na...

Aktualizováno 26. srpna 2019, 19:40

FOTO: Děti na vlastní kůži otestovaly novou jihlavskou školku...

pondělí, 26. srpna 2019, 19:08

Dnešní dopoledne patřilo v nové jihlavské školce s názvem Bystrouška, která se nachází na ulici Na Dolech, dětem a jejich...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 19:26

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.