Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Děti na vlastní kůži otestovaly novou jihlavskou školku Bystroušku

 
pondělí, 26. srpna 2019, 19:08, aktualizováno 26. srpna 2019, 19:40

Dnešní dopoledne patřilo v nové jihlavské školce s názvem Bystrouška, která se nachází na ulici Na Dolech, dětem a jejich rodičům. Zařízení, které má kapacitu pro sto dětí, totiž dnes slavnostně otevřelo brány veřejnosti. Výstavba mateřinky trvala přesně 353 dní.

„Nedokáži popsat, jak hezká ta školka je. To totiž dokáží jen děti, které si tady kolem nás hrají, běhají a výskají. Je však důležité si uvědomit, že celý tento projekt vznikl na základě spolupráce města, místní architektonické kanceláře, místní stavitelské společnosti a lokálního zaměstnavatele. Je to prostě školka od nás pro nás, navíc postavena včas, a to za pouhých 353 dní,“ uvedl dnes na slavnostním otevření náměstek primátorky pro rozvoj města Petr Laštovička.

Mateřská škola, která má název Bystrouška, „ubytuje“ až 100 dětí, přičemž 75 z nich je vyhrazeno pro děti zaměstnanců společnosti Bosch Diesel. Jedinečnost školky v rámci celého kraje Vysočina tkví  v internátním režimu – nabízí totiž přespání dětí, kterou ocení zejména rodiče pracující na nočních směnách.

Do stavby mateřské školy město investovalo necelých 85 milionů korun, a to s finanční podporou z Integrovaného regionálního operačního programu. Společnost Bosch Diesel se zavázala po deset let finančně podporovat provoz školky milionem korun ročně.

„Chceme, aby se Jihlava a Kraj Vysočina staly přitažlivým místem pro chytré mozky, nejlepší talenty a vzdělané inovátory nových myšlenek. Z tohoto pohledu je investice do vzdělání dětí v předškolním věku nejen dobrou investicí do zajištění budoucnosti našeho závodu, ale i dobrou investicí pro budoucnost nás všech,“ uvedl při úvodním proslovu ekonomický ředitel společnosti BoschDiesel Ralph Klaus Carle.

Vlastní kuchyň, sauna nebo vířivka

Interiér školky je vybaven vlastní kuchyní, polytechnickou dílnou i vodním světem s vířivkou a saunou. Mateřská škola má čtyři třídy, z nichž každá obsahuje hernu, ložnici, šatnu a sociální zařízení.

„Děti mohou využít i velkou školní zahradu s množstvím herních prvků. Součástí investiční akce bylo také vybudování související infrastruktury – přístupového chodníku, parkoviště, obslužné komunikace, přípojek inženýrských sítí a kontejnerového stání,“ uvedl Petr Laštovička. Budova školy je navíc navržena s téměř nulovou spotřebou energií při využití nejmodernějších technologií.

PSALI JSME: FOTO, VIDEO: Jihlava dokončila první školku s internátním provozem v kraji. Vejde se do ní až sto dětí

Během slavnostního otevření školky promluvili kromě zástupců města a sponzorské společnosti také Jaroslav Huňáček z architektonické kanceláře Fortis, která zpracovala projektovou dokumentaci a architektonickou studii, ředitelka školky Ljubica Váchová-Nováková či Martin Podzimek, ředitel společnosti Podzimek a synové, která budovu postavila.

„Děti ze školky od přítomných obdržely také spousty darů, mimo jiné finanční příspěvek v hodnotě více než 600 tisíc korun na vybavení a sportovní aktivity od zástupců společnosti Bosch Diesel,“ dodala Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavského magistrátu.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 19:26

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě...

Škola je za dveřmi, do lavic usedne 5 tisíc prvňáčků. Mohou se těšit...

sobota, 24. srpna 2019, 12:28

První zvonění zastihne už 2. září na Vysočině celkem 63 tisíc školáků. Do prvních tříd letos základní školy zapsaly 4991 dětí,...

Žďárské školy budou mít novou tělocvičnu s lezeckou stěnou. Bude i...

středa, 21. srpna 2019, 18:46

Kraj Vysočina postupně činí všechny potřebné kroky k výstavbě nové tělocvičny pro Průmyslovou školu i Gymnázium ve Žďáře nad...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.