Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po prázdninách už do hezčí školy. Letní opravy jihlavských základek vyšly na 8 milionů

 
úterý, 20. srpna 2019, 13:00

Žáci jihlavských základních škol se mohou těšit do do hezčího prostředí, s blížícím se začátkem školního roku totiž finišují letní opravy jejich vzdělávacích zařízení. Investice města jako zřizovatele přesáhly 8 milionů korun.

Největší podíl z této investice spolkly během letních prázdnin opravy v ZŠ Křížová. „Jedná se o dva projekty. Prvním je rekonstrukce vzduchotechniky ve školní kuchyni a akustické úpravy ve školní jídelně, kde se začalo 24. června a opravy za zhruba 2,5 milionu korun skončí 26. srpna,“ uvedl náměstek pro rozvoj města Petr Laštovička.

Druhým projektem jsou akustické úpravy tělocvičny ZŠ Křížová za bezmála dva miliony korun, které začaly rovněž 24. června a potrvají nejdéle do 20. září. Město ale předpokládá předání ve zkráceném termínu dříve.

Zároveň probíhá také rekonstrukce sociálního zařízení ZŠ Kollárova. Stavební úpravy za 800 tisíc korun se týkají sociálního zařízení, které sloužily pro mateřskou školu.

Předláždění se dočká chodník u ZŠ speciální a Praktická škola v Jihlavě na Březinkách, kde výměna dlažby přijde město na 130 tisíc korun.

Město nechalo také opravit skleníky ZŠ O. Březiny a ZŠ Demlova, kde přebroušení a nátěr konstrukce, přesklení a opravy podlah vyšly magistrát na necelý milion korun.

Opravy se dočkala rovněž areálová komunikace ZŠ T. G. Masaryka. Do výměny podkladu a povrchu komunikace mezi školou a hřištěm město investovalo 1,5 milionu korun. Všechny opravy se obejdou bez posunu začátku 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy | Zdroj Magistrát města Jihlavy

Štítky Jihlava, školy, opravy

 


 

Kam dál?

Od září začnou ve školách další kurzy první pomoci. Proškolí studenty...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 12:59

S novým školním rokem odstartuje další ročník projektu První pomoc do škol, který Kraj Vysočina organizuje už šestnáctým rokem....

Vysoká škola polytechnická Jihlava: Malá škola s velkými možnostmi

pondělí, 29. července 2019, 19:51

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) letos slaví své patnácté narozeniny. K nim si k více než pěti tisícům úspěšných...

FOTO, VIDEO: Jihlava dokončila první školku s internátním provozem v...

středa, 24. července 2019, 17:43

Už v září přivítá zcela nová školka v Jihlavě, která se nachází v lokalitě Na Dolech, první děti. Její stavba byla dnes...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.