Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Jihlava dokončila první školku s internátním provozem v kraji. Vejde se do ní až sto dětí

 
středa, 24. července 2019, 17:43

Už v září přivítá zcela nová školka v Jihlavě, která se nachází v lokalitě Na Dolech, první děti. Její stavba byla dnes slavnostně ukončena. Mateřská škola Bystrouška s kapacitou 100 dětí nabízí také možnost přespání, jako jediná na Vysočině.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na tomto výjimečnému projektu podíleli. Dík patří i bývalému vedení města za to, že této stavbě dalo zelenou. Velké poděkování patří také architektovi Jaroslavu Huňáčkovi a jeho týmu, protože budova, její vybavení i zahrada jsou skutečně prvotřídní,“ řekla při ukončení stavby primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Slavnostní otevření školky, jejíž kapacita je zcela naplněna, se uskuteční 26.8. v 11 hodin za účasti rodičů a dětí.

Mateřská škola Bystrouška byla vybudována ve vazbě na společnost Bosch Diesel, s.r.o., jako klíčového zaměstnavatele na území jihlavské sídelní aglomerace. Z celkové kapacity bude na základě uzavřené smlouvy o spolupráci v oblasti předškolního vzdělávání v Jihlavě vyhrazeno až 75 míst pro děti zaměstnanců této společnosti.

Školka v ulici Na Dolech má 4 třídy. Každá z nich má vlastní hernu neboli denní místnost, ložnici, šatnu a sociální zařízení. Kromě tříd mají děti k dispozici polytechnickou dílnu a místnost s vířivkou a saunou a má vlastní stravovací provoz.

Budova školy je navržena s téměř nulovou spotřebou energií při využití nejmodernějších technologií. Pro venkovní aktivity budou děti využívat velkou školní zahradu s množstvím herních prvků. Součástí investiční akce bylo také vybudování související infrastruktury – přístupového chodníku, parkoviště, obslužné komunikace, přípojek inženýrských sítí a kontejnerového stání,“ uvedl náměstek primátorky Petr Laštovička, který byl zodpovědný za realizaci této úspěšné investiční akce města.

Provoz bude zajištovat Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava pod vedení ředitelky Ljubici Váchové Novákové. Celkové náklady na stavbu dosáhly částky 87,3 milionů korun.

Výstavba mateřské školy je spolufinancovaná prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje území Jihlavské sídelní aglomerace z Integrovaného regionálního operačního programu. Předpokládaná výše podpory je 31,5 milionů korun.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

FOTO: Jihlavský Bosch Diesel připravil úspěšný čtvrtý ročník soutěže...

středa, 10. července 2019, 16:10

Kraj Vysočina vypisuje z podnětu a za podpory firmy Bosch Diesel s. r. o. od roku 2016 projekt pod názvem Postav si své auto...

Jídelny budou usilovat o titul nejlepšího kuchaře. Na finále do Prahy...

pondělí, 8. července 2019, 15:20

Velký úspěch mají na svém kontě hned čtyři školní jídelny z Vysočiny. Probojovaly se totiž do finálového kola soutěže nejlepší...

Studenti vysokých škol prezentovali své vize budoucnosti dopravní...

úterý, 2. července 2019, 16:50

Minulý týden proběhlo v kongresovém sále Centrály VIG ČR slavnostní vyhlášení prvního ročníku soutěže pro vysokoškolské studenty...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.