Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Studovat vysokou školu v ČR a zároveň vycestovat do zahraničí? S programem Erasmus+ to lze skloubit

 
pondělí, 18. února 2019, 14:55

„Dnešní mladí chtějí jen cestovat a užívat si života“, slyšíme někdy povzdechy od starších generací. Je to však špatně? Doba se změnila a cestování přeje. Studenti vysokých škol nabídky strávit část studia v zahraničí rádi využívají a sbírají tak cenné zkušenosti.

Proč vyjet do zahraničí?

Studenti, kteří vyjedou do zahraničí, se vracejí jiní. Jsou otevřenější, více si věří, zlepší se jim cizí jazyk a mizí ostych. Důležitou zkušeností je i poznání jiné kultury a prostředí, které umožňuje uvažovat jinak, než v zaběhlých kolejích. Studenti si navíc v zahraničí často najdou nové přátele z různých koutů světa, kteří využili stejného programu Erasmus+.

Erasmus+ a typy výjezdů

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu, mládeže a neformálního vzdělávání. Jeho nejznámější součástí jsou právě výjezdy do zahraničí. V rámci programu Erasmus+ mohou studenti vyjíždět nejen na studijní, ale také na pracovní a absolventské stáže.

O tento druh mobilit je v poslední době ze strany studentů zvýšený zájem na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě. Jihlavští vysokoškoláci se dokonce nebojí zvolit si pro svoji zahraniční zkušenost i pro někoho exotické země, jako je například Island nebo Turecko.

Foto: Vysoká škola polytechnická Jihlava

Mají to všechny školy stejně?

Většina vysokých škol a univerzit nabízí možnost vyjet během studia do zahraničí. Pokud budoucí vysokoškolák přemýšlí, že by rád strávil část studia v „cizině“, měl by rozhodně vybrat takovou školu, která mu umožní vycestovat tam, kam si opravdu přeje. U velkých škol a univerzit často dochází k situaci, kdy velký zájem studentů není možné uspokojit, nebo jsou zájemcům nabízeny méně lákavé lokality.

Na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě je situace opačná. Škola svým studentům nabízí vyjet za studiem do mnoha zemí, navíc umožní vycestovat během studia opakovaně. V současné době může VŠPJ uspokojit všechny studenty, kteří o studium v zahraničí projeví zájem. Nejoblíbenějšími destinacemi mezi studenty VŠPJ jsou Portugalsko, Finsko, Chorvatsko a Litva.

Foto: Univerzitní kampus v nizozemském Enschede

A co vy, stanete se studentem vysoké školy a pojedete strávit část studia v zahraničí?

Pokud byste si vybrali jedinou veřejnou vysokou školu v Kraji Vysočina, ke studiu se můžete přihlásit v prvním kole do 15. května 2019. Nabídku oborů a více informací o programu Erasmus naleznete na stránkách školy na www.vspj.cz

Napsal(a) Vysoká škola polytechnická Jihlava | PR text | Foto Vysoká škola polytechnická Jihlava
 


 

Kam dál?

Studenti z třebíčské průmyslovky postavili novou Tatru. Využijí ji...

úterý, 12. února 2019, 16:52

Před několika hodinami se poprvé nastartovala Tatra Phoenix, kterou postavili studenti Střední průmyslové školy v Třebíči v...

Studenti třebíčské průmyslovky se učí v nových prostorech. Pavilon je...

pátek, 8. února 2019, 10:54

První týdny výuky v novém pavilonu B čítajícím 34 učeben mají za sebou žáci Střední průmyslové školy Třebíč. Jedna z posledních...

FOTO: Budoucí instalatéři z jihlavské stavebky v krajské soutěži...

pátek, 1. února 2019, 17:22

Žáci SŠ stavební Jihlava oboru instalatér se v minulém týdnu zúčastnili už 22. ročníku krajského kola oblíbené soutěže odborných...

Pololetní vysvědčení nemusí být strašák. Vyhrožování a tresty vašemu...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 15:35

Pololetní vysvědčení jsou rozdána. Pro některé žáky je to čas radosti, pro jiné naopak stres. Podstatný je hlavně postoj rodičů....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Kdybych mohl, oživil bych teplárenský komín, říká známý sprejer DOBS

Jeho malby zná v Budějcích snad každý. Je mu 34 let, ve volném čase sprejuje a dělá truhlařinu. Vystudoval umělecko – průmyslovou školu v Krumlově a kdyby mohl, posprejoval by teplárenský komín. DOBS je zkrátka Docela Obyčejný Budějcký Sprejer.

Češi si začnou vybírat budoucí europoslance

Češi dnes začnou rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti, jichž je téměř 14 800, kvůli tomu budou otevřeny dnes dvě hodiny po poledni. Mezi první voliče budou tradičně patřit mnozí volební lídři a předsedové parlamentních stran, stejně jako prezident Miloš Zeman.

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.