Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Studovat vysokou školu v ČR a zároveň vycestovat do zahraničí? S programem Erasmus+ to lze skloubit

 
pondělí, 18. února 2019, 14:55

„Dnešní mladí chtějí jen cestovat a užívat si života“, slyšíme někdy povzdechy od starších generací. Je to však špatně? Doba se změnila a cestování přeje. Studenti vysokých škol nabídky strávit část studia v zahraničí rádi využívají a sbírají tak cenné zkušenosti.

Proč vyjet do zahraničí?

Studenti, kteří vyjedou do zahraničí, se vracejí jiní. Jsou otevřenější, více si věří, zlepší se jim cizí jazyk a mizí ostych. Důležitou zkušeností je i poznání jiné kultury a prostředí, které umožňuje uvažovat jinak, než v zaběhlých kolejích. Studenti si navíc v zahraničí často najdou nové přátele z různých koutů světa, kteří využili stejného programu Erasmus+.

Erasmus+ a typy výjezdů

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu, mládeže a neformálního vzdělávání. Jeho nejznámější součástí jsou právě výjezdy do zahraničí. V rámci programu Erasmus+ mohou studenti vyjíždět nejen na studijní, ale také na pracovní a absolventské stáže.

O tento druh mobilit je v poslední době ze strany studentů zvýšený zájem na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě. Jihlavští vysokoškoláci se dokonce nebojí zvolit si pro svoji zahraniční zkušenost i pro někoho exotické země, jako je například Island nebo Turecko.

Foto: Vysoká škola polytechnická Jihlava

Mají to všechny školy stejně?

Většina vysokých škol a univerzit nabízí možnost vyjet během studia do zahraničí. Pokud budoucí vysokoškolák přemýšlí, že by rád strávil část studia v „cizině“, měl by rozhodně vybrat takovou školu, která mu umožní vycestovat tam, kam si opravdu přeje. U velkých škol a univerzit často dochází k situaci, kdy velký zájem studentů není možné uspokojit, nebo jsou zájemcům nabízeny méně lákavé lokality.

Na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě je situace opačná. Škola svým studentům nabízí vyjet za studiem do mnoha zemí, navíc umožní vycestovat během studia opakovaně. V současné době může VŠPJ uspokojit všechny studenty, kteří o studium v zahraničí projeví zájem. Nejoblíbenějšími destinacemi mezi studenty VŠPJ jsou Portugalsko, Finsko, Chorvatsko a Litva.

Foto: Univerzitní kampus v nizozemském Enschede

A co vy, stanete se studentem vysoké školy a pojedete strávit část studia v zahraničí?

Pokud byste si vybrali jedinou veřejnou vysokou školu v Kraji Vysočina, ke studiu se můžete přihlásit v prvním kole do 15. května 2019. Nabídku oborů a více informací o programu Erasmus naleznete na stránkách školy na www.vspj.cz

Napsal(a) Vysoká škola polytechnická Jihlava | PR text | Foto Vysoká škola polytechnická Jihlava
 


 

Kam dál?

Studenti z třebíčské průmyslovky postavili novou Tatru. Využijí ji...

úterý, 12. února 2019, 16:52

Před několika hodinami se poprvé nastartovala Tatra Phoenix, kterou postavili studenti Střední průmyslové školy v Třebíči v...

Studenti třebíčské průmyslovky se učí v nových prostorech. Pavilon je...

pátek, 8. února 2019, 10:54

První týdny výuky v novém pavilonu B čítajícím 34 učeben mají za sebou žáci Střední průmyslové školy Třebíč. Jedna z posledních...

FOTO: Budoucí instalatéři z jihlavské stavebky v krajské soutěži...

pátek, 1. února 2019, 17:22

Žáci SŠ stavební Jihlava oboru instalatér se v minulém týdnu zúčastnili už 22. ročníku krajského kola oblíbené soutěže odborných...

Pololetní vysvědčení nemusí být strašák. Vyhrožování a tresty vašemu...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 15:35

Pololetní vysvědčení jsou rozdána. Pro některé žáky je to čas radosti, pro jiné naopak stres. Podstatný je hlavně postoj rodičů....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Poslanci navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu

Čtyři desítky poslanců navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu a nafty. S návrhem přišli ve Sněmovně Piráti a přidali se k nim poslanci ODS, TOP 09, SPD a STAN. Přimíchávání biopaliv první generace podle nich přináší negativní důsledky a podle řady důkazů se nepodílejí na snižování emisí skleníkových plynů. Premiér Andrej Babiš (ANO) již dříve návrh odmítl a označil ho za nesmysl, ministerstvo dopravy se zrušením přimíchávání naopak souhlasí.

Filmem roku je Omerzuova roadmovie Všechno bude s šesti lvy

Chlapecká roadmovie Všechno bude režiséra slovinského původu Olmo Omerzua opanovala 26. ročník filmových a televizních cen Český lev 2018 v pražském Rudolfinu. Film získal šest Českých lvů včetně ceny za nejlepší film, nejlepší režii, scénář i herecké výkony Elišky Křenkové a Jana Františka Uhera ve vedlejších rolích. Historický politický thriller Toman Ondřeje Trojana, který měl rekordních 13 nominací, nakonec nezískal ani jedinou skleněnou lví sošku.

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?