Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravy budov krátí vyučování školám. Vysvědčení se předá v bazénu nebo cukrárně

 
sobota, 16. června 2018, 14:03

Kvůli rekonstrukci elektroinstalace zažilo žďárské gymnázium vyučování na směny a školní rok tam skončí už v úterý 26. června. Stavební práce a opravy vodovodu zkrátí o dva dny vyučování i tamní střední zdravotnické škole nebo havlíčkobrodské obchodní akademii. Také základní škola V Sadech v Havlíčkově Brodě musí kvůli opravě ukončit vyučování s předstihem, potvrdili zástupci škol a krajského úřadu.

Opravy v Gymnáziu Žďár nad Sázavou začaly 4. června. Celý týden se pak někteří žáci učili od 8:00, jiní až od 12:00. Od 11. do 22. června naplánovala škola projektové dny, při kterých jezdí třídy na výlety, exkurze a vodácký výcvik. Protože se opravují kmenové učebny, má škola k dispozici jen čtyři třídy, v ostatních částech budovy je odpojená elektřina i voda, řekl ředitel Vlastimil Čepelák. Školní rok zde definitivně skončí 26. června. „Vysvědčení se bude rozdávat na různých místech podle toho, co si s třídním učitelem žáci domluví. Bude to třeba v cukrárně, před školou, na hřišti nebo v bazénu,“ řekl Čepelák.

Elektroinstalace se v Gymnáziu Žďár nad Sázavou opravuje na etapy asi za 21 milionů korun, jak uvádí krajský web. První část prací začala v létě 2016, letošní třetí je závěrečná a má skončit 28. srpna.

Rozvody elektřiny opravuje i základní škola V Sadech v Havlíčkově Brodě. Za asi deset milionů korun postupně mění rozvody v jednotlivých patrech.  Tentokrát se práce přesunuly do školní kuchyně a jídelny, vstupního vestibulu a na půdu. Podle ředitelky Mileny Honsové už je to poslední ze čtyř etap. „Vždycky jsme museli končit o jeden až dva dny dřív. Letos učíme naposledy 25. června a 26. června rozdáváme vysvědčení. To už školní kuchyně nebude vařit,“ uvedla ředitelka. Přesto škola s asi 750 žáky nechá v provozu školní družinu, jen jídlo si musí děti donést vlastní.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Platí zákaz koupání v Sykovci. Na ostatní místa...

pátek, 15. června 2018, 08:27

Na Vysočině dál platí zákaz koupání v rybníku Sykovec na Žďársku, který vydala krajská hygienická stanice v minulém týdnu. Při...

Desátý ročník Čisté Vysočiny: Letos přírodě ubylo třiasedmdesát tun...

čtvrtek, 14. června 2018, 17:35

V letošním jubilejním desátém ročníku tradiční akce Čistá Vysočina se přírodě podařilo ulehčit o 73 tun odpadků. Dobrovolní...

Vyřazené sněhové pluhy z Vysočiny pomohou na Zakarpatí. Převezou se...

středa, 13. června 2018, 19:07

Čtrnáct položek nepotřebného majetku figuruje na seznamu vyřazeného mobiliáře Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, o kterém...

STATISTIKA: Vysočina ztratila za první čtvrtletí tohoto roku dvě stě...

úterý, 12. června 2018, 15:07

V Kraji Vysočina ubylo za první tři měsíce letošního roku 270 obyvatel. Důvodem je především přirozený úbytek, kdy se rodí méně...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Jihlavský hokejista Michal Hlinka byl...

  • Kopec na Jihlavu u Kostelce se stane...

  • V úseku Luka nad Jihlavou – Jihlava byl v...

  • Dnešní zápas Vysočiny bude bez občerstvení....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vnitro poskytne součinnost při hledání syrských sirotků

Zástupci neziskových organizací spolu s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) dostali na dnešní schůzce od premiéra Andreje Babiše (ANO) za úkol vybrat syrské sirotky, kteří by mohli být z uprchlických táborů přesunuti do Česka. Stát prostřednictvím ministerstva vnitra poskytne součinnost, následně by je byl ochoten přijmout. Po setkání s Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) to novinářům řekla Šojdrová.

Evropský týden mobility probíhá již po sedmnácté. Nechybí ani 29 měst z České republiky

Letos probíhá již 17. ročník Evropského týdne mobility. Tato dnes již celosvětová kampaň konající se pravidelně od 16. do 22. září si klade za cíl podporu trvale udržitelné mobility ve městech. Zkvalitnění dopravy po městech začíná být věnována pozornost po celém světě. Loni se do kampaně zapojilo 2 526 měst v 50 státech. A zdaleka se nejednalo jen o jednorázové krátké akce. Více než polovina zúčastněných měst přijala zhruba 8 000 trvalých opatření zaměřených na zkvalitnění dopravy.

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.