Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravy budov krátí vyučování školám. Vysvědčení se předá v bazénu nebo cukrárně

 
sobota, 16. června 2018, 14:03

Kvůli rekonstrukci elektroinstalace zažilo žďárské gymnázium vyučování na směny a školní rok tam skončí už v úterý 26. června. Stavební práce a opravy vodovodu zkrátí o dva dny vyučování i tamní střední zdravotnické škole nebo havlíčkobrodské obchodní akademii. Také základní škola V Sadech v Havlíčkově Brodě musí kvůli opravě ukončit vyučování s předstihem, potvrdili zástupci škol a krajského úřadu.

Opravy v Gymnáziu Žďár nad Sázavou začaly 4. června. Celý týden se pak někteří žáci učili od 8:00, jiní až od 12:00. Od 11. do 22. června naplánovala škola projektové dny, při kterých jezdí třídy na výlety, exkurze a vodácký výcvik. Protože se opravují kmenové učebny, má škola k dispozici jen čtyři třídy, v ostatních částech budovy je odpojená elektřina i voda, řekl ředitel Vlastimil Čepelák. Školní rok zde definitivně skončí 26. června. „Vysvědčení se bude rozdávat na různých místech podle toho, co si s třídním učitelem žáci domluví. Bude to třeba v cukrárně, před školou, na hřišti nebo v bazénu,“ řekl Čepelák.

Elektroinstalace se v Gymnáziu Žďár nad Sázavou opravuje na etapy asi za 21 milionů korun, jak uvádí krajský web. První část prací začala v létě 2016, letošní třetí je závěrečná a má skončit 28. srpna.

Rozvody elektřiny opravuje i základní škola V Sadech v Havlíčkově Brodě. Za asi deset milionů korun postupně mění rozvody v jednotlivých patrech.  Tentokrát se práce přesunuly do školní kuchyně a jídelny, vstupního vestibulu a na půdu. Podle ředitelky Mileny Honsové už je to poslední ze čtyř etap. „Vždycky jsme museli končit o jeden až dva dny dřív. Letos učíme naposledy 25. června a 26. června rozdáváme vysvědčení. To už školní kuchyně nebude vařit,“ uvedla ředitelka. Přesto škola s asi 750 žáky nechá v provozu školní družinu, jen jídlo si musí děti donést vlastní.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Platí zákaz koupání v Sykovci. Na ostatní místa...

pátek, 15. června 2018, 08:27

Na Vysočině dál platí zákaz koupání v rybníku Sykovec na Žďársku, který vydala krajská hygienická stanice v minulém týdnu. Při...

Desátý ročník Čisté Vysočiny: Letos přírodě ubylo třiasedmdesát tun...

čtvrtek, 14. června 2018, 17:35

V letošním jubilejním desátém ročníku tradiční akce Čistá Vysočina se přírodě podařilo ulehčit o 73 tun odpadků. Dobrovolní...

Vyřazené sněhové pluhy z Vysočiny pomohou na Zakarpatí. Převezou se...

středa, 13. června 2018, 19:07

Čtrnáct položek nepotřebného majetku figuruje na seznamu vyřazeného mobiliáře Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, o kterém...

STATISTIKA: Vysočina ztratila za první čtvrtletí tohoto roku dvě stě...

úterý, 12. června 2018, 15:07

V Kraji Vysočina ubylo za první tři měsíce letošního roku 270 obyvatel. Důvodem je především přirozený úbytek, kdy se rodí méně...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Kosteleckých uzenin začne výstavba okružní...

  • Práce jdou dle harmonogramu, zní z Aventinu....

  • VIDEO: Zareagoval jsem asi nejlépe, jak jsem...

  • Na festivalu v Šiklově mlýně dnes zemřel...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.

Jak správně postupovat při reklamaci zájezdu?

Vrátili jste se z dovolené rozčarovaní ze služeb, které vám poskytla cestovní kancelář? Ubytování bylo horší, vzdálenost od moře neodpovídala informaci v katalogu a slibovaný bazén úplně chyběl? Braňte se a vady zájezdu reklamujte.

Nepřipouštěli si neúspěch, řekl český hasič o záchraně Thajců

Neúspěch akce na záchranu 12 thajských fotbalistů uvězněných v zatopené jeskyni si nikdo nepřipouštěl, řekl dnes novinářům český hasič David Kareš, který byl na místo vyslán z České republiky. Společně s kolegou Petrem Vodičkou měli za úkol posoudit, zda by se pro vyproštění dětí a jejich trenéra dala využít velkokapacitní čerpadla. Nasazení českých hasičů dnes ocenil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a předal jim skleněné plakety.