Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V polovině září přivítá VŠPJ konferenci o sexuálním zdraví, přednášet budou špičky v oboru

 
úterý, 22. srpna 2017, 10:39

Dne 19. září 2017 se na Vysoké škole polytechnické Jihlava uskuteční 29. konference o sexuálním a reprodukčním zdraví. V rámci programu představí svůj příspěvek MUDr. Radim Uzel a další odborníci. Konference je určena jak zdravotníkům, tak odborné i laické veřejnosti. Přihlášení je možné do 12. září.

Konference je zároveň doškolovací akcí v systému celoživotního vzdělávání pro lékaře, všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotní laboranty, asistenty ochrany veřejného zdraví, zdravotnické záchranáře, farmaceutické asistenty, zdravotně sociální pracovníky, fyzioterapeuty, ergoterapeuty a nutriční terapeuty.

Cena pro při bezhotovostní platbě předem celkem je 745,- Kč, (na místě 845,- Kč do vyčerpání kapacity sálu). Je zde možnost uplatnit poukaz na slevu, pak je cena 645,- Kč, stejná cena platí pro členy SPRSV, zaměstnance VŠPJ a důchodce. Pro studenty VŠPJ je akce bezplatná bez nároku na konferenční materiály a občerstvení, s plným nárokem za 145,- Kč. I k bezplatné účasti je nutno se přihlásit! Pro studenty ostatních škol je cena 305,- Kč.

K účasti na konferenci je třeba se přihlásit buď na www.planovanirodiny.cz ve Wordu nebo on-line na http://1url.cz/Ltdlz), přihláška bude následně potvrzena e-mailem. Účastnický poplatek se zasílá na konto č. 2100367028/2010. 

Program konference:  

8.00 - 9.00 Prezence účastníků
9.00 - 9.15 Zástupkyně rektora VŠPJ Mgr. Alena Štěrbová  - Úvodní slovo
9.15 - 9.45 PhDr. Jana Novotná, Ph.D. - V hlavní roli znásilnění aneb patologická sexuální agresivita
9.45 - 10.30 MUDr. Radim Uzel, CSc. - Sexuální dysfunkce a jejich vztah k některým onemocněním 
10.30 - 11.20 MUDr. Miroslav Havlín - Úrazy z lásky aneb co se dá pokazit intra coitum
11.20 - 11.50 Přestávka
11.50 - 12.50 JUDr. Miroslav Mitlöhner, CSc. - Přehled právních nástrojů k prevenci zanedbávání péče o dítě
12.50 - 13.40 MUDr. Ivo Procházka, CSc. - Možnosti prevence HIV a život s HIV v současnosti

Tuto jedinečnou akci pořádá Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu, z. s., Vysoká škola polytechnická Jihlava a Sexuologická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.kcturnov.cz | Zdroj Vysoká škola polytechnická Jihlava
 


 

Kam dál?

V pondělí odstartuje v Havlíčkově Brodě třináctý ročník Letní...

pondělí, 7. srpna 2017, 20:18

V neděli 13. srpna odstartuje v Havlíčkově Brodě 13. ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Na pět desítek...

Na Zakarpatí se z českých učebnic učí už více než tři sta dětí....

úterý, 25. července 2017, 13:09

Sto čtyřicet učebnic českého jazyka poputuje z Vysočiny do několika škol na Ukrajině. Tamním žákům je v září předá hejtman Jiří...

Krajský úřad přezkoumává výsledky maturitních zkoušek. Šest studentů...

pátek, 14. července 2017, 16:58

Po letošním jarním kole maturit bylo na krajský odbor školství, mládeže a sportu doručeno 55 žádostí o přezkoumání výsledků...

Na VŠPJ promovaly první absolventky studijního programu Komunitní...

čtvrtek, 13. července 2017, 17:03

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) promovaly v úterý 11. července 2017 první absolventky magisterského studijního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.