Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na VŠPJ promovaly první absolventky studijního programu Komunitní péče v porodní asistenci

 
čtvrtek, 13. července 2017, 17:03

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) promovaly v úterý 11. července 2017 první absolventky magisterského studijního programu Komunitní péče v porodní asistenci. Absolventek je třináct a hned devět jich prospělo s vyznamenáním.

Absolventky oboru získaly způsobilost k výkonu samostatné i týmové odborné činnosti v oblasti specializované ošetřovatelské péče o ženu, rodičku i novorozence. Jsou připraveny poskytovat péči ženě během těhotenství, při porodu, po porodu i během celého jejího života v podmínkách komunity.

Získané teoretické znalosti si ověřily již během studia díky dlouhodobé praxi (480 hodin odborné praxe) například v zařízeních poskytujících prenatální, intranatální a postnatální péči, zařízeních provádějících reprodukční gynekologii, dětskou gynekologii, onkogynekologii nebo zajišťujících primární a komunitní péči v porodní asistenci.

Napsal(a) Vysoká škola polytechnická Jihlava | Foto Vysoká škola polytechnická Jihlava
 


 

Kam dál?

Příští týden se VŠPJ obleče do slavnostního, budou probíhat promoce

pondělí, 3. července 2017, 17:02

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) proběhnou v termínu 11. - 14. července 2017 promoce absolventů. Letos poprvé i...

Na Vysočině bylo rozdáno přes 65 tisíc vysvědčení. Děti čeká...

pátek, 30. června 2017, 12:56

Dneškem definitivně skončil školní rok 2016/2017. Dnes si žáci a studenti po celé Vysočině převzali svá vysvědčení a nyní si...

Zdravotníci míří na Pelhřimovsko na soutěž v první pomoci. Prověří...

úterý, 20. června 2017, 14:57

Studenti zdravotnických škol z Česka, Slovenska a Německa budou na letním táboře Zálesí u obce Mladé Bříště na Pelhřimovsku...

FOTO: Jihlavská vysoká škola má první absolventky arteterapie....

čtvrtek, 15. června 2017, 12:50

V sobotu 10. června absolvovalo úspěšně prvních třináct účastnic dvouletého akreditovaného kurzu arteterapie, který navštěvovaly...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.