Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na VŠPJ se uskutečnil další ročník veletrhu pracovních příležitostí JOBStart 2016

 
čtvrtek, 10. listopadu 2016, 20:35

V úterý 8. listopadu 2016 se na VŠPJ konal již pátý ročník akce, jejímž cílem bylo zprostředkovat přímý kontakt mezi studenty VŠPJ a jejich potenciálními zaměstnavateli. Zúčastnilo se 24 regionálních, celostátních, ale i nadnárodních subjektů z veřejného i soukromého sektoru a přibližně 350 studentů.

Složení vystavovatelů reflektovalo studijní obory VŠPJ – účastnili se zástupci nemocnic i společností s technickým, ekonomickým či sociálním zaměřením, ale i firmy orientované na cestovní ruch a hotelnictví. Nechyběl ani stánek Krajského úřadu Kraje Vysočina a Statutárního město Jihlava.

Studenti, učitelé a garanti praxí měli možnost seznámení se zástupci firem a institucí. U jednotlivých stánků studenti probírali své možnosti pracovního uplatnění v konkrétní firmě či instituci, zjišťovali, jak v těchto společnostech probíhají výběrová řízení a jakým způsobem informují o volných pracovních místech. Subjekty z veřejného i soukromého sektoru navíc prezentovaly během dne své nabídky praxí, prací, brigád i trainee programů na přednáškách.

Studenti navštěvovali hojně nejen přednášky, ale také využívali možnost konzultovat své životopisy a motivační dopisy se zkušenými personalisty, zástupci zúčastněných společností a také s pracovnicí Informačního a poradenského střediska pro volbu a změnu povolání z Úřadu práce ČR. Akce se dále zúčastnilo zkouškové centrum British Council VŠPJ, kde studenti testovali své znalosti angličtiny. Studentka 2. ročníku oboru Finance a řízení Dagmar Filipenská akci zhodnotila následovně: „Na JOBStart jsem šla s cílem získat co nejvíce informací o možnostech praxe při studiu. Mé očekávání bylo naplněno, zjistila jsem, jaké mám možnosti praxe, brigády a práce v různých firmách a institucích a během akce jsem si rovnou u jedné z firem domluvila spolupráci a účast na semináři.“

„Vystavovatelé kladně hodnotili zájem studentů o jejich nabídky zaměstnání, zájem učitelů a garantů praxí a možnost spolupráce a také vstřícné prostředí naší školy,“ uvedla Věra Častová z Poradenského a kariérního centra VŠPJ.

Foto fotogalerie.vspj.cz | Zdroj Vysoká škola polytechnická Jihlava
 


 

Kam dál?

Gymnazistka z Telče tento rok studuje ve Francii v rámci programu Rok...

úterý, 25. října 2016, 12:46

Program Rok v Champagne-Ardenne opět rozdává příležitosti. Kraj Vysočina ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a...

Kraj podpoří stipendii další tři učební obory: Montér suchých staveb,...

středa, 19. října 2016, 10:03

Kraj Vysočina podpoří od nového školního roku stipendii další tři učební obory. Budou to obory montér suchých staveb a...

Na VŠPJ nastoupí více než tisíc nových studentů, příští pondělí...

pondělí, 3. října 2016, 11:36

Přesně za týden v Domě kultury a odborů bude konat imatrikulace studentů studentů prvních ročníků všech studijních oborů Vysoké...

Výstava zahájí nový akademický rok na jihlavské Vysoké škole...

pátek, 16. září 2016, 14:56

Výstava s názvem Neklidný klid před bouří / Období před rokem 1914 zahájí nový akademický rok na Vysoké škole polytechnické (VŠP)...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.