Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na VŠPJ nastoupí více než tisíc nových studentů, příští pondělí proběhne jejich imatrikulace

 
pondělí, 3. října 2016, 11:36

Přesně za týden v Domě kultury a odborů bude konat imatrikulace studentů studentů prvních ročníků všech studijních oborů Vysoké školy polytechnické Jihlava. Více než tisícovku studentů na slavnostním aktu doplní i posluchači Univerzity třetího věku.

Divadelní sál DKO bude 10. října od 15 hodin patřit imatrikulaci studentů prvních ročníků všech studijních oborů. Imatrikulace je je slavnostní zápis ke studiu je akademický obřad, jehož se dobrovolně účastní studenti vysoké školy. Slavnostnímu aktu je přítomen také rektor školy, prorektoři i zástupci Kraje Vysočina a města Jihlava. Při tomto obřadu jsou akademičtí pracovníci oděni v talárech a používají se během něj insignie školy – rektorský řetěz, žezlo a prorektorské řetězy.

V letošním roce nastoupilo ke studiu na VŠPJ více než 1000 studentů prezenční i kombinované formy studia. Nově od počátku akademického roku začíná výuka strojírenského bakalářského oboru Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi a magisterského zdravotnického programu Kvalita a bezpečná péče ve zdravotnictví.

Imatrikulace se konají také pro studenty starší 50 let, kteří navštěvují Univerzitu třetího věku (U3V). V rámci U3V jsou nabízeny např. kurzy Chytrý mobil s Androidem, Právní minimum pro seniory, Jazykové kurzy pro seniory, Pracujeme s PC MS Office, Arteterapie a psychologie pro seniory a další.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Vysoká škola polytechnická Jihlava | Zdroj Vysoká škola polytechnická Jihlava

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Adventní program v Jihlavě zaplní i radnici....

Reklama