Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na VŠPJ nastoupí více než tisíc nových studentů, příští pondělí proběhne jejich imatrikulace

 
pondělí, 3. října 2016, 11:36

Přesně za týden v Domě kultury a odborů bude konat imatrikulace studentů studentů prvních ročníků všech studijních oborů Vysoké školy polytechnické Jihlava. Více než tisícovku studentů na slavnostním aktu doplní i posluchači Univerzity třetího věku.

Divadelní sál DKO bude 10. října od 15 hodin patřit imatrikulaci studentů prvních ročníků všech studijních oborů. Imatrikulace je je slavnostní zápis ke studiu je akademický obřad, jehož se dobrovolně účastní studenti vysoké školy. Slavnostnímu aktu je přítomen také rektor školy, prorektoři i zástupci Kraje Vysočina a města Jihlava. Při tomto obřadu jsou akademičtí pracovníci oděni v talárech a používají se během něj insignie školy – rektorský řetěz, žezlo a prorektorské řetězy.

V letošním roce nastoupilo ke studiu na VŠPJ více než 1000 studentů prezenční i kombinované formy studia. Nově od počátku akademického roku začíná výuka strojírenského bakalářského oboru Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi a magisterského zdravotnického programu Kvalita a bezpečná péče ve zdravotnictví.

Imatrikulace se konají také pro studenty starší 50 let, kteří navštěvují Univerzitu třetího věku (U3V). V rámci U3V jsou nabízeny např. kurzy Chytrý mobil s Androidem, Právní minimum pro seniory, Jazykové kurzy pro seniory, Pracujeme s PC MS Office, Arteterapie a psychologie pro seniory a další.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Vysoká škola polytechnická Jihlava | Zdroj Vysoká škola polytechnická Jihlava
 


 

Kam dál?

Výstava zahájí nový akademický rok na jihlavské Vysoké škole...

pátek, 16. září 2016, 14:56

Výstava s názvem Neklidný klid před bouří / Období před rokem 1914 zahájí nový akademický rok na Vysoké škole polytechnické (VŠP)...

Stavební škola v Havlíčkově Brodě má od 1. září novou halu pro...

středa, 7. září 2016, 10:02

Studenti havlíčkobrodské stavební průmyslovky mají od začátku nového školního roku k dispozici novou halu pro výuku odborných...

Jihlavská průmyslovka nabízí jako jediná v České republice obor...

čtvrtek, 1. září 2016, 13:15

Nový školní rok dnes začal také pro více než 1 300 studentů Střední školy průmyslové, technické a automobilní v Jihlavě. V...

Na VŠPJ se budou příští týden předávat diplomy, proběhnou slavnostní...

pátek, 8. července 2016, 11:24

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) proběhnou během příštího týdne v termínu 12. - 15. července promoce absolventů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.