Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Rektorem na další čtyři roky. Václav Báča obhájil svůj post ve vedení Vysoké školy polytechnické

neděle, 15. dubna 2018, 10:18Vzdělání
 

Václav Báča obhájil post rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava i pro další funkční období. Rozhodla o tom tajná volba Akademického senátu v tomto týdnu.

 

Začaly maturity. Na Vysočině se zkouška dospělosti týká skoro čtyř tisíc studentů

čtvrtek, 12. dubna 2018, 15:16Vzdělání
 

Na dvaapadesáti školách v Kraji Vysočina začaly ve středu 11. dubna písemné maturitní zkoušky. Začíná se, stejně jako v loni, písemnou prací z českého jazyka a literatury. Následuje písemná práce z cizího jazyka, případně z matematiky dle volby...

 

FOTO: Děti z jihlavské školy se starají o květiny v parku na náměstí Svobody

čtvrtek, 12. dubna 2018, 10:25Vzdělání
 

Na odbor životního prostředí jihlavského magistrátu se s prosbou obrátila jihlavská ScioŠkola. Její žáci se chtějí starat o kousek přírody v parku na náměstí Svobody. Vysadili si tam macešky, o které se budou starat.

 

Kuchař s michelinskou hvězdou Philippe Mille vaří se studenty vysočinské Gastroakademie

čtvrtek, 5. dubna 2018, 08:13Vzdělání
 

Michelinské hvězdy jsou oceněním, po kterém touží téměř všichni kuchaři. Obrovským zážitkem a motivací je se s držiteli gastronomického „Oskara“ osobně i jen setkat. Francouzský šéfkuchař Fhilippe Mille, držitel hned dvou michelinských hvězd,...

 

V dubnu a květnu budou státní maturity, začnou slohem z češtiny

pondělí, 2. dubna 2018, 10:16Vzdělání
 

Jarní termín státních maturit začne letos opět slohovou prací z češtiny. Maturanti ji budou psát 11. dubna. Ostatní písemné a didaktické testy se uskuteční mezi 2. a 9. květnem. K prvnímu pokusu je letos přihlášeno 69 318 středoškoláků, což je o...

 

Jarní menu studentů z Třebíče bodovalo na festivalu v Nitře. Domů dovezli zlato a stříbro

neděle, 25. března 2018, 15:25Vzdělání
 

Čtyřchodové jarní fit menu připravené a servírované reprezentačním družstvem Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč zabodovalo na mezinárodním Gastrofestivalu ve slovenské Nitře. Základem oceněné kulinářské prezentace vysočinské školy byly...

 

Studentky z Jihlavy zářily na prestižním módním veletrhu. Soutěžilo se v duchu mystic gothic

čtvrtek, 22. března 2018, 12:29Vzdělání
 

Studentky OA, SZŠ a SOŠS Jihlava se zúčastnily finále kadeřnické a kosmetické soutěže na 25. ročníku veletrhu World of Beauty and Spa 2018. Všechny soutěžní kategorie se nesly v duchu mystic gothic.

 

Děti ze základních škol a gymnázií dokázaly, že dobře znají Vysočinu

sobota, 17. března 2018, 14:12Vzdělání
 

Do krajské soutěže Poznej Vysočinu se v tomto roce přihlásilo pětaosmdesát škol a víceletých gymnázií z celého regionu. Kraj Vysočina hledal mezi finalisty soutěže ty děti, které mají o rodném regionu více znalosti než jen ty, které obsahují...

 

Středoškoláci si v Jihlavě poměří své síly. Patronem soutěže je hokejista Jakub Škarek

pátek, 16. března 2018, 10:35Vzdělání
 

Jihlava bude ve čtvrtek 22. března pořádat první ročník krajského kola netradiční postupové soutěže s názvem Máš na to. Hlavním cílem soutěže je ukázat náročnost práce policistů a netradičním způsobem ji přiblížit studentům.

 

Na VŠPJ v úterý proběhnou promoce, absolventům budou předány bakalářské diplomy

pondělí, 12. března 2018, 19:06Vzdělání
 

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava proběhnou v úterý 13. března promoce absolventů. Vysokoškolského diplomu se při slavnostním aktu dočká 91 absolventů.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Češi si začnou vybírat budoucí europoslance

Češi dnes začnou rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti, jichž je téměř 14 800, kvůli tomu budou otevřeny dnes dvě hodiny po poledni. Mezi první voliče budou tradičně patřit mnozí volební lídři a předsedové parlamentních stran, stejně jako prezident Miloš Zeman.

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.