Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Kuchař s michelinskou hvězdou Philippe Mille vaří se studenty vysočinské Gastroakademie

čtvrtek, 5. dubna 2018, 08:13Vzdělání
 

Michelinské hvězdy jsou oceněním, po kterém touží téměř všichni kuchaři. Obrovským zážitkem a motivací je se s držiteli gastronomického „Oskara“ osobně i jen setkat. Francouzský šéfkuchař Fhilippe Mille, držitel hned dvou michelinských hvězd,...

 

V dubnu a květnu budou státní maturity, začnou slohem z češtiny

pondělí, 2. dubna 2018, 10:16Vzdělání
 

Jarní termín státních maturit začne letos opět slohovou prací z češtiny. Maturanti ji budou psát 11. dubna. Ostatní písemné a didaktické testy se uskuteční mezi 2. a 9. květnem. K prvnímu pokusu je letos přihlášeno 69 318 středoškoláků, což je o...

 

Jarní menu studentů z Třebíče bodovalo na festivalu v Nitře. Domů dovezli zlato a stříbro

neděle, 25. března 2018, 15:25Vzdělání
 

Čtyřchodové jarní fit menu připravené a servírované reprezentačním družstvem Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč zabodovalo na mezinárodním Gastrofestivalu ve slovenské Nitře. Základem oceněné kulinářské prezentace vysočinské školy byly...

 

Studentky z Jihlavy zářily na prestižním módním veletrhu. Soutěžilo se v duchu mystic gothic

čtvrtek, 22. března 2018, 12:29Vzdělání
 

Studentky OA, SZŠ a SOŠS Jihlava se zúčastnily finále kadeřnické a kosmetické soutěže na 25. ročníku veletrhu World of Beauty and Spa 2018. Všechny soutěžní kategorie se nesly v duchu mystic gothic.

 

Děti ze základních škol a gymnázií dokázaly, že dobře znají Vysočinu

sobota, 17. března 2018, 14:12Vzdělání
 

Do krajské soutěže Poznej Vysočinu se v tomto roce přihlásilo pětaosmdesát škol a víceletých gymnázií z celého regionu. Kraj Vysočina hledal mezi finalisty soutěže ty děti, které mají o rodném regionu více znalosti než jen ty, které obsahují...

 

Středoškoláci si v Jihlavě poměří své síly. Patronem soutěže je hokejista Jakub Škarek

pátek, 16. března 2018, 10:35Vzdělání
 

Jihlava bude ve čtvrtek 22. března pořádat první ročník krajského kola netradiční postupové soutěže s názvem Máš na to. Hlavním cílem soutěže je ukázat náročnost práce policistů a netradičním způsobem ji přiblížit studentům.

 

Na VŠPJ v úterý proběhnou promoce, absolventům budou předány bakalářské diplomy

pondělí, 12. března 2018, 19:06Vzdělání
 

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava proběhnou v úterý 13. března promoce absolventů. Vysokoškolského diplomu se při slavnostním aktu dočká 91 absolventů.

 

Některé základní školy v Jihlavě mají plnou kapacitu. Budou se měnit spádové obvody

sobota, 10. března 2018, 17:34Vzdělání
 

Spádové obvody některých jihlavských základních škol se budou muset změnit. Plánovaná změna vychází jednak z důvodu naplněných kapacit škol, podkladem jsou i údaje z demografického výzkumu s výhledem nejméně na další tři roky.

 

Třebíčský Alternátor chystá novou expozici o jaderném odpadu. Ukáže podzemní chodby

pátek, 9. března 2018, 09:06Vzdělání
 

Pod bývalou továrnou v třebíčské čtvrti Borovina vznikne interaktivní expozice věnovaná jadernému odpadu. Návštěvníci se díky ní podívají do podzemních chodeb, o jejichž existenci veřejnost dosud příliš nevěděla.

 

Žáky řemeslných oborů na studiu udržují krajská stipendia. Rozdělil se víc než milion korun

úterý, 6. března 2018, 16:07Vzdělání
 

Kraj Vysočina vyplatil čtyřem stovkám žáků vybraných technických a řemeslných oborů první letošní studijní a motivační stipendia. Po uzavření prvního pololetí letošního školního roku kraj potvrdil rozdělení částky vyšší než 1,3 milionu korun. V...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Filmem roku je Omerzuova roadmovie Všechno bude s šesti lvy

Chlapecká roadmovie Všechno bude režiséra slovinského původu Olmo Omerzua opanovala 26. ročník filmových a televizních cen Český lev 2018 v pražském Rudolfinu. Film získal šest Českých lvů včetně ceny za nejlepší film, nejlepší režii, scénář i herecké výkony Elišky Křenkové a Jana Františka Uhera ve vedlejších rolích. Historický politický thriller Toman Ondřeje Trojana, který měl rekordních 13 nominací, nakonec nezískal ani jedinou skleněnou lví sošku.

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.