Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Technické střední školy na Vysočině budou lákat na originální sporťáky

středa, 22. dubna 2015, 11:44VzděláníSpolečnost
 

Postavit si vlastní auto je sen každého kluka. Vlastní automobil si budou moci sestrojit už příští školní rok studenti technických center zřizovaných Krajem Vysočina. Za podpory regionálních firem pořídí Kraj Vysočina pět stavebnicových souprav...

 

Den Země se bude v Pelhřimově slavit ve čtvrtek

pondělí, 20. dubna 2015, 14:41VzděláníPelhřimovsko
 

Velkých oslav u příležitosti Dnu Země se můžete zúčastnit v Pelhřimově. Tamní Středisko ekologické výchovy Mravenec ho pořádá již po sedmnácté. Oslava se koná v Děkanské zahradě v Pelhřimově od 9 do 16 hodin.

 

Stáže přinášejí studentům praxi, zaměstnavatelům spolehlivé zaměstnance

neděle, 29. března 2015, 14:37Vzdělání
 

Přemýšleli jste o možnosti využít odborné znalosti v praxi a zároveň získat zajímavé pracovní kontakty? Hledáte nové posily do týmu a měl by to být někdo z oboru? Zapojte se do projektu Stáže pro mladé 2 a využijte možnosti zúčastnit se pracovní...

 

Jihlava má Family a Senior point

pondělí, 23. března 2015, 09:18Vzdělání
 

Nově otevřené prostory v Jihlavě lákají nejen rodiny a seniory. Přijít může každý. Kraj vyšel Family a Senior point na 700 tisíc korun.

 

Z prvňáčků jsou skřítci čtenáříčci

úterý, 17. února 2015, 09:22Vzdělání
 

Zhruba 230 dětí bude během února pasováno v pelhřimovské knihovně na čtenáře. Slavnostní událost pro prvňáčky tamních základních škol má tradičně slavnostní a pohádkový ráz. V dětském oddělení předstupují před krále, princeznu, čerty, lesní vílu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Poslanci navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu

Čtyři desítky poslanců navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu a nafty. S návrhem přišli ve Sněmovně Piráti a přidali se k nim poslanci ODS, TOP 09, SPD a STAN. Přimíchávání biopaliv první generace podle nich přináší negativní důsledky a podle řady důkazů se nepodílejí na snižování emisí skleníkových plynů. Premiér Andrej Babiš (ANO) již dříve návrh odmítl a označil ho za nesmysl, ministerstvo dopravy se zrušením přimíchávání naopak souhlasí.

Filmem roku je Omerzuova roadmovie Všechno bude s šesti lvy

Chlapecká roadmovie Všechno bude režiséra slovinského původu Olmo Omerzua opanovala 26. ročník filmových a televizních cen Český lev 2018 v pražském Rudolfinu. Film získal šest Českých lvů včetně ceny za nejlepší film, nejlepší režii, scénář i herecké výkony Elišky Křenkové a Jana Františka Uhera ve vedlejších rolích. Historický politický thriller Toman Ondřeje Trojana, který měl rekordních 13 nominací, nakonec nezískal ani jedinou skleněnou lví sošku.

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?