Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Vyšehradě dnes bude poslední rozloučení se Stanislavem Grossem

 
středa, 22. dubna 2015, 08:06

S bývalým premiérem a předsedou ČSSD Stanislavem Grossem se dnes na pražský Vyšehrad přijdou rozloučit mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a ministr vnitra Milan Chovanec. Gross zemřel po dlouhé nemoci 16. dubna ve věku 45 let. Prezident Miloš Zeman, v jehož vládě byl Gross ministrem vnitra, se obřadu nezúčastní.

„Já tam půjdu, protože Stanislav Gross byl předsedou sociální demokracie, byl dlouhé roky její viditelnou tváří, ministrem vnitra, předsedou vlády. A já si myslím, že je na místě takovým způsobem jeho památku uctít," řekl Sobotka.

Zájemci z řad veřejnosti mohou přijít vzdát poslední úctu zesnulému od 08:30 do 10:00 hodin. Obřad od 11:00 bude určen pro okruh rodiny a přátel.

Gross se v roce 2004 stal nejmladším českým premiérem. Do úřadu nastoupil ve svých 34 letech. V roce 2005 ale po aféře s nevyjasněným financováním svého bytu na pražském Barrandově z funkce odstoupil a stáhl se z politického života. Jedním z jeho posledních veřejných vystoupení byla účast v cyklu České televize Expremiéři, kde se voličům omluvil za to, že zklamal jejich důvěru. Podle médií trpěl neléčitelnou alymfatickou laterální sklerózou, při níž nemocní postupně ztrácejí buňky ovládající svalové pohyby.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Zájem o používání látkových plen prý stále stoupá

pondělí, 20. dubna 2015, 14:28

Zájem o návrat k užívání látkových plen v posledních letech stoupá. Rodiče tím tak nahrazují jednorázové, které jako odpad...

Jihočeský kraj vybuduje dva nové domovy pro seniory

pondělí, 20. dubna 2015, 14:22

Do prvního pololetí roku 2017 vybuduje Jihočeský kraj dva domovy pro seniory. Záměry i realizaci včera schválilo zastupitelstvo....

ZOO má pro návštěvníky ekologický kelímek

pondělí, 20. dubna 2015, 13:39

Originální vratné kelímky si pro své návštěvníky připravila jihlavská ZOO. Ty se mohou použít místo kelímků na jedno použití....

Letos začne druhá etapa dostavby Letiště České Budějovice

pondělí, 20. dubna 2015, 13:31

Jihočeský kraj chystá druhou etapu dostavby Letiště České Budějovice. Začne letos a skončí v roce 2016, poté letiště čeká náročný...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.