Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Vyšehradě dnes bude poslední rozloučení se Stanislavem Grossem

 
středa, 22. dubna 2015, 08:06

S bývalým premiérem a předsedou ČSSD Stanislavem Grossem se dnes na pražský Vyšehrad přijdou rozloučit mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a ministr vnitra Milan Chovanec. Gross zemřel po dlouhé nemoci 16. dubna ve věku 45 let. Prezident Miloš Zeman, v jehož vládě byl Gross ministrem vnitra, se obřadu nezúčastní.

„Já tam půjdu, protože Stanislav Gross byl předsedou sociální demokracie, byl dlouhé roky její viditelnou tváří, ministrem vnitra, předsedou vlády. A já si myslím, že je na místě takovým způsobem jeho památku uctít," řekl Sobotka.

Zájemci z řad veřejnosti mohou přijít vzdát poslední úctu zesnulému od 08:30 do 10:00 hodin. Obřad od 11:00 bude určen pro okruh rodiny a přátel.

Gross se v roce 2004 stal nejmladším českým premiérem. Do úřadu nastoupil ve svých 34 letech. V roce 2005 ale po aféře s nevyjasněným financováním svého bytu na pražském Barrandově z funkce odstoupil a stáhl se z politického života. Jedním z jeho posledních veřejných vystoupení byla účast v cyklu České televize Expremiéři, kde se voličům omluvil za to, že zklamal jejich důvěru. Podle médií trpěl neléčitelnou alymfatickou laterální sklerózou, při níž nemocní postupně ztrácejí buňky ovládající svalové pohyby.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Zájem o používání látkových plen prý stále stoupá

pondělí, 20. dubna 2015, 14:28

Zájem o návrat k užívání látkových plen v posledních letech stoupá. Rodiče tím tak nahrazují jednorázové, které jako odpad...

Jihočeský kraj vybuduje dva nové domovy pro seniory

pondělí, 20. dubna 2015, 14:22

Do prvního pololetí roku 2017 vybuduje Jihočeský kraj dva domovy pro seniory. Záměry i realizaci včera schválilo zastupitelstvo....

ZOO má pro návštěvníky ekologický kelímek

pondělí, 20. dubna 2015, 13:39

Originální vratné kelímky si pro své návštěvníky připravila jihlavská ZOO. Ty se mohou použít místo kelímků na jedno použití....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.