Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Masarykově náměstí zavoní koláče pro hospic. Akce pomůže nevyléčitelně nemocným

 
pondělí, 7. října 2019, 10:40

Již poosmnácté se bude konat osvětová akce Koláč pro hospic. Pořádá ji Oblastní charita Jihlava. Za doporučený dar 40 korun do charitní kasičky odmění charitní dobrovolníci dárce koláčem od regionálních pekařů.

V červeném charitním stánku na Masarykově náměstí, který bude ve středu 9. října otevřený od 7 do 16 hodin, zájemci obdrží informace o paliativní péči, mobilních hospicích a dalších možnostech, které pomáhají nevyléčitelně nemocným strávit poslední okamžiky života s blízkými lidmi a v prostředí, kde prožili celý život. 

Bárka - domácí hospic Jihlava
Jejím cílem je prostřednictvím zdravotní, sociální, psychologické a duchovní podpory umožnit těžce a nevyléčitelně nemocným prožít poslední období svého života doma, v kruhu svých blízkých a podpořit jejich blízké v tomto náročném období.

Do charitativní akce se i letos zapojila řada firem. Už v pět hodin ráno mohou zaměstnanci Automotive Lighting, Jipocar a nově i v Motorpalu přispět na provoz domácího hospice v Jihlavě, dále charitní dobrovolníky veřejnost potká i v jihlavské nemocnici, psychiatrické nemocnici, na finančním úřadu, ale také v Kolektoru Tesla v Jihlavě nebo v Kronospanu, kde se vedení firmy rozhodlo částku, která se u nich vybere, až čtyřikrát navýšit.

Nově jde i virtuální koláč 

Zájem o služby hospicové péče s každým rokem roste a téma paliativní péče se dostává do povědomí veřejnosti.  „Chceme, aby se lidé zbavili ostychu a obav z péče o své blízké. Mobilní hospice, které pomáhají přímo v domácnostech, ukazují, že existuje možnost prožít posledních chvíle doma, v klidu a beze strachu. Naším cílem je, aby v budoucnu byla tato služba dostupná pro všechny, kdo ji potřebují. V tom nám pomáhají peníze získané sbírkou, které využijeme na rozvoj našich mobilních hospiců,“ říká ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Novinkou letošního ročníku je možnost přispět darováním tzv. virtuálního koláče prostřednictvím darovacího portálu Daruj správně. 

„Tuto možnost mohou využít dárci v případě, že v den sbírky nemohou přispět v charitních stáncích, ale přesto chtějí podpořit rozvoj kvalitní a profesionální péče o nevyléčitelně nemocné pacienty,“ upřesnila závěrem Barbora Živná, mluvčí Oblastní charity Jihlava.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Oblastní charita Jihlava

Štítky hospic, pomoc, koláč, charita,

 


 

Kam dál?

Meteorologové: Příští týden bude ve znamení oteplení. Ani by nemělo...

neděle, 6. října 2019, 16:33

Po současném chladnějším období se začne příští týden oteplovat, předpovídají meteorologové. V týdnu od 14. října by se teploty...

Nepotřebné věci opět poputují do Diakonie Broumov. Vagon se přistaví...

neděle, 6. října 2019, 11:04

Na jihlavském městském vlakovém nádraží opět zastaví vagon diakonie z Broumova. Lidé do něj opět mohou nosit věci, které již...

Na Vysočině končí sjezdovka Karasín, nejistá je sezona ve Vysoké....

neděle, 6. října 2019, 09:21

Na Vysočině podnikatelé nebudou dál provozovat lyžařskou sjezdovku Karasín na Žďársku, vlek tam už jezdit nebude. Nejisté je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.