Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nepotřebné věci opět poputují do Diakonie Broumov. Vagon se přistaví na jihlavském nádraží

 
neděle, 6. října 2019, 11:04

Na jihlavském městském vlakovém nádraží opět zastaví vagon diakonie z Broumova. Lidé do něj opět mohou nosit věci, které již nepotřebují. Oblečení nebo vybavení domácnosti, které by jinak putovalo do popelnice, ještě poslouží těm, kteří to nejvíce potřebují.

Zaměstnanci Diakonie Broumov budou konkrétně přijímat veškeré oděvy, bytový textil, ručníky, ložní prádlo, utěrky, záclony, obuv, pásky, kabelky, hračky, knihy, drogistické zboží, hygienické potřeby, menší funkční elektrospotřebiče, látky, jakékoliv nádobí či drobné předměty z domácnosti, jako jsou vázy nebo květináče.

Vagon diakonie bude přistaven 23. listopadu na nákladovém vlakovém nádraží v Jihlavě, za prodejnou Ferona, a to od 9 do 17 hodin.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na Vysočině končí sjezdovka Karasín, nejistá je sezona ve Vysoké....

neděle, 6. října 2019, 09:21

Na Vysočině podnikatelé nebudou dál provozovat lyžařskou sjezdovku Karasín na Žďársku, vlek tam už jezdit nebude. Nejisté je...

Gott by mohl mít svůj most, sál v Lucerně nebo stanici metra

pátek, 4. října 2019, 20:16

Pražští politici přicházejí s návrhy, které místo v Praze by mohlo nést jméno zesnulého Karla Gotta. V první městské části je...

Titul Knihovna roku putuje na Vysočinu. První místo patří Větrnému...

pátek, 4. října 2019, 15:29

Ve čtvrtek 3. října předal ministr kultury Lubomír Zaorálek v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury ČR Knihovna...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.