Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavský hasič Viliam Klein získal dvě medaile na mezinárodních závodech v Bělorusku

 
čtvrtek, 19. září 2019, 19:08

Česká republika patří v hasičském sportu k evropským velmocím a tento fakt potvrdili její reprezentanti i na mezinárodních závodech v Bělorusku. Úspěšnou českou výpravu vedl Viliam Klein z Jihlavy, který sám získal dvě bronzové medaile, Vysočinu ještě reprezentoval polenský Miroslav Bloudek.

Pozvání do Běloruska obdržel čeští hasiči na červencových mezinárodních hasičských závodů Firefighter Combat Challenge (FCC), které se konaly v jihlavském amfiteátru. byl pro Jihlavu úspěšným hned v několika ohledech. Českou výpravu si vzal na povel Viliam Klein, příslušník jihlavské stanice Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

Závodníky měla česká delegace pouze tři. Viliama Kleina z Jihlavy, který získal dvě třetí místa, Hanu Havlíčkovou ze Sboru dobrovolných hasičů Zlatá Olešnice, která získala zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili a Miroslava Bloudka z polenské stanice vysočinských hasičů.

Ihned po návratu se s úspěšným jihlavským hasičem pro gratulaci sešel náměstek primátorky Petr Laštovička.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Facebook / Město Jihlava | Zdroj Město Jihlava
 


 

Kam dál?

Ti jsou krásní! V jihlavské zoo se narodila dvě mláďata pandy červené

čtvrtek, 19. září 2019, 15:00

Krátce poté, co byla veřejnosti oznámena radostná zpráva o narození tapíra, připisuje si jihlavská zoologická zahrada další...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

středa, 18. září 2019, 17:37

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá...

Nová multifunkční hala v Jihlavě: Porota hodnotila šest návrhů,...

středa, 18. září 2019, 10:55

Příští týden ve čtvrtek by jihlavští radní měli projednat výsledky architektonické soutěže na novou multifunkční halu v krajském...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.