Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ti jsou krásní! V jihlavské zoo se narodila dvě mláďata pandy červené

 
čtvrtek, 19. září 2019, 15:00

Krátce poté, co byla veřejnosti oznámena radostná zpráva o narození tapíra, připisuje si jihlavská zoologická zahrada další chovatelský úspěch. Na svém facebookovém profilu totiž oznámila, že na svět přišla roztomilá dvojčata pandy červené.

Celosvětově oblíbené pandy červené chová i Zoo Jihlava a nyní se může pochlubit i čerstvě narozenou generací. „Naše pandy červené mají mláďata! Sourozenecký pár má za sebou první kontrolu a očkování, zatím vypadá vše v pořádku,“ informuje o dobrých zprávách facebookový profil jihlavské zoo. 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Facebook / Zoo Jihlava | Zdroj Facebook / Zoo Jihlava
 


 

Kam dál?

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

středa, 18. září 2019, 17:37

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá...

Nová multifunkční hala v Jihlavě: Porota hodnotila šest návrhů,...

středa, 18. září 2019, 10:55

Příští týden ve čtvrtek by jihlavští radní měli projednat výsledky architektonické soutěže na novou multifunkční halu v krajském...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených...

úterý, 17. září 2019, 15:54

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.