Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavská zoo má nový přírůstek. Mladého tapíra mohou návštěvníci už teď vidět ve výběhu

 
sobota, 7. září 2019, 20:04

Při troše štěstí můžete v jihlavské zoo nyní narazit na nové mládě tapíra jihoamerického. Sameček se narodil asi po 400 dnech březosti během uplynulé středy. Poslední mládě jihlavská zoo odchovala před čtyřmi lety, poté putovalo do zoologické zahrady v Indonésii.

Zoolog zahrady Richard Viduna sdělil, že zatím neví, kde nový sameček skončí. Ve svém rodišti zřejmě zůstane déle než rok.


Měsíc a den starý tapír z jihlavské zoo už má své jméno. Kmotři ho pojmenovali Ferda

středa, 2. prosince 2015, 19:04Společnost
 

Dnes odpoledne proběhl v jihlavské zoologické zahradě křest měsíc a den starého samečka tapíra jihoamerického Ferdy. Křest to byl se vším všudy. Nechyběl dort ani šampaňské.

 

Kromě dvou samic, matky a dcery, má jihlavská zoo jediného tapířího samce.

Tapír jihoamerický (Tapirus terrestris) pochází z pralesů Jižní Ameriky, obývá oblasti v blízkosti vodních ploch. Samice rodí jedno mládě po cca 400 dnech březosti, to při narození váží 4 - 7 kilogramů.Tapíři jihoameričtí se dožívají ve volné přírodě více než 20 let, v zajetí mohou žít i o deset let déle. V zahradách se chovají poměrně běžně. Jihlavská zoo tyto lichokopytníky chová od roku 1987.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Zoologická zahrada Jihlava / Facebook
 


 

Kam dál?

Dobrovolníci opět uklidí Jihlavu. Už potřetí se sejdou na městském...

sobota, 7. září 2019, 09:34

Už po páté budou k vidění v Jihlavě dobrovolníci, kteří pomohou vyčistit město od odpadků. Akci organizuje Trash Hero, což je...

Před měsícem jim hnízdo zničil kombajn, dneska byli dva mladí motáci...

čtvrtek, 5. září 2019, 16:51

Zpátky do volné přírody byl dnes v Pavlově vypuštěn párek mladých motáků. Místní záchranná stanice se o ně starala od začátku...

Čtyřletá Gábinka z Okříšek přišla o rodiče a brášku. Pomoci jí může...

středa, 4. září 2019, 20:59

Městys Okříšky na Třebíčsku se rozhodl pomoci dobré věci. Nejen místní obyvatele zasáhla tragická dopravní nehoda, která se stala...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.