Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Před měsícem jim hnízdo zničil kombajn, dneska byli dva mladí motáci vypuštěni zpět do přírody

 
čtvrtek, 5. září 2019, 16:51

Zpátky do volné přírody byl dnes v Pavlově vypuštěn párek mladých motáků. Místní záchranná stanice se o ně starala od začátku srpna, kdy jejich hnízdo zničil kombajn. Jejich příběh má ale dobrý konec.

Svěřenci Záchranné stanice Pavlov se dva mladí motáci pochop stali zhruba před měsícem, kdy jejich hnízdo skončilo pod žací lištou kombajnu u Měřína. Díky duchapřítomnosti a pohotovosti řidiče kombajnu ale dva sourozenci přežili. Hnízdo však bylo zničeno, a tak péče a starost o jejich další vývoj připadla pavlovské stanici.

Během měsíce dorostli, zesílili a naučili se vše potřebné. Dnes se tedy mohli vydat zpět do přírody, aby se stihli včas přidat k tahu do teplých krajin. Přejeme pevné zdraví a šťastný let.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Záchranná stanice Pavlov | Zdroj Záchranná stanice Pavlov
 


 

Kam dál?

Čtyřletá Gábinka z Okříšek přišla o rodiče a brášku. Pomoci jí může...

středa, 4. září 2019, 20:59

Městys Okříšky na Třebíčsku se rozhodl pomoci dobré věci. Nejen místní obyvatele zasáhla tragická dopravní nehoda, která se stala...

Věk odchodu do důchodu se zvyšovat nebude

středa, 4. září 2019, 08:18

Věk odchodu do důchodu se zvyšovat nebude, uvedli po úterním jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně práce a...

Školní obědy zdarma může mít na Vysočině až 1114 dětí. Kraj dostane...

úterý, 3. září 2019, 18:33

Obědy zdarma by v letošním školním roce mohlo na Vysočině dostat až 1114 dětí ve věku od tří do 15 let. Kraj získal od...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.