Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čtyřletá Gábinka z Okříšek přišla o rodiče a brášku. Pomoci jí může vyhlášená sbírka

 
středa, 4. září 2019, 20:59

Městys Okříšky na Třebíčsku se rozhodl pomoci dobré věci. Nejen místní obyvatele zasáhla tragická dopravní nehoda, která se stala v pátek 2. srpna. Zemřeli při ní tři členové rodiny – maminka, tatínek a jejich šestiletý syn Dominiček. Nehodu přežila pouze čtyřletá Gábinka.

A právě pro ni se městys rozhodl zorganizovat veřejnou sbírku.

„Rodina vyrazila na zaslouženou dovolenou, pohoda, bezpečí a harmonie pro ně byla zásadní. Cesta plynula až do chvíle, kdy jiný nezodpovědný řidič začal v nepřehledném úseku předjíždět. Překvapení pro řidiče protijedoucí cisterny, stržený volant, převrácení mnohatunového monstra přímo na osobní automobil… Zázrakem přežila pouze nejmladší Gábinka. Dominiček, maminka a tatínek byli na místě mrtví. Odešli, aby se stali anděly…“ stojí na webových stránkách Okříšek.

Veřejnost může pomoci čtyřleté Gábince, která kvůli prázdninovému neštěstí přišla o své nejbližší. Peníze na zvláštní bankovní účet Sbírky pro Gábinku lze posílat na číslo účtu: 123-312750257/0100. Sbírka bude spuštěna 5. září a její konec je naplánován na 31. ledna 2020.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com

Štítky pomoc, sbírka, nehoda,

 


 

Kam dál?

Věk odchodu do důchodu se zvyšovat nebude

středa, 4. září 2019, 08:18

Věk odchodu do důchodu se zvyšovat nebude, uvedli po úterním jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně práce a...

Školní obědy zdarma může mít na Vysočině až 1114 dětí. Kraj dostane...

úterý, 3. září 2019, 18:33

Obědy zdarma by v letošním školním roce mohlo na Vysočině dostat až 1114 dětí ve věku od tří do 15 let. Kraj získal od...

Cyklisté i letos pomohou onkologicky nemocným dětem. Peloton povede...

úterý, 3. září 2019, 16:45

Také v tomto roce nelze vynechat již tradiční cyklojízdu nazvanou Na kole dětem Vysočinou. Pojede se v sobotu 7. září, připojit...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.