Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dobročinná akce ve Zborné letos pomohla nemocné Verunce. Z výtěžku jí maminka koupí sportovní vybavení

 
čtvrtek, 29. srpna 2019, 10:55

Zborná Volná – to je název dobročinné akce nejen pro rodiny s dětmi, která se koná každý rok ve Zborné. A nejinak tomu bylo i letos. Organizátoři každý rok věnují dobrovolné vstupné vybrané rodině, která potřebuje pomoci. Letos přispěli částkou 23 tisíc korun, a to Verunce z Dolní Cerekve na sportovní vybavení.

„Organizátoři nás oslovili s prosbou o pomoc při výběru rodiny, které by připadl výtěžek. Verunka se brzy stane klientkou naší služby Adapta, ta pečuje o osoby se sníženou soběstačností z důvodu chronického onemocnění nebo zdravotního postižení. Věděli jsme o tom, že se maminka Verunky sama stará o dvě zdravé dcery a o Verunku, což je vždy náročné, a proto jsme navrhli ji, bez toho, aniž by o tom rodina věděla, o to větší pak měli překvapení,“ vysvětluje Jana Nagyová, vedoucí služby Adapta.

Zdravotní potíže se sedmnáctileté Verunce začaly objevovat už po narození. Postupným růstem se stav zhoršoval. Dnes má diagnostikovanou hyperaktivitu se středně těžkou až těžkou mentální retardací, syndrom ADHD, autismus, k tomu ji trápí astma a alergie. Maminka ji potřebuje neustále zaměstnávat, nejlépe pohybovou aktivitou.

„Chtěli bychom moc poděkovat organizátorům akce, kteří každý rok vymyslí skvělý program. Pořádání musí být časově velmi náročné a oni si z toho nevezmou ani korunu, možná naopak i akci dotují, to chce opravdu klobouk dolů,“ obdivovala odhodlání ředitelka Oblastní charity Jihlava Hana Fexová.

Letošní rok mohli diváci na pódiu kousek od sjezdovky Šacberk vidět Václava upíra Krejčího, skupiny Vigo a China blue.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Oblastní charita Jihlava
 


 

Kam dál?

Během charitativního šipkového turnaje v Dušejově se pro nemocnou...

středa, 28. srpna 2019, 16:23

Šipková Akademie Dušejov uspořádala v pátek u příležitosti dušejovské poutě venkovní charitativní turnaj v elektronických...

Do modernizace letiště v Henčově by mohl vstoupit strategický partner...

středa, 28. srpna 2019, 13:32

Zástupci z jihlavské radnice jednají o vstupu strategického partnera, který by se podílel na připravovaném projektu modernizace...

Více než dvě třetiny Čechů jsou spokojeny se životem

středa, 28. srpna 2019, 10:52

Se svým životem bylo letos v červnu spokojeno 68 procent Čechů. Naopak nespokojený byl každý desátý. Zjistil to průzkum, jehož...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.