Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tragédie u Čenkova: Lidé průvodem uctí památku obou mladíků. Sraz je v Třešti

 
pátek, 23. srpna 2019, 12:46

Před pěti dny se u Čenkova nedaleko Třeště stala tragická dopravní nehoda. Opilý pětadvacetiletý řidič osobního auta v noci srazil dva muže ve věku 17 a 18 let, kteří šli po silnici. Ti na místě podlehli svým zraněním. Toto neštěstí připomene smuteční průvod, jenž se koná dnes večer v Třešti.

Lidé, co chtějí uctít památku obou mladých mužů, kteří tragicky zahynuli, mohou přijít dnes v 19:00 k třešťskému fotbalovému hřišti. Cílem smutečního průvodu bude místo u Čenkova, kde se nedělní neštěstí odehrálo.

PSALI JSME: Opilému řidiči, který u Čenkova usmrtil dva mladé lidi, hrozí desetiletý trest

Již na začátku týdne jsme vás informovali o tom, že řidiči, který nehodu zavinil, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Při testování na alkohol nadýchal přes dvě promile.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

čtvrtek, 22. srpna 2019, 19:58

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně...

Šipky pomáhají! V Dušejově se v pátek koná charitativní turnaj na...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:50

I šipky umějí pomáhat. Krásný příklad předkládá Šipková Akademie Dušejov, která na dušejovském fotbalovém hřišti pořádá 23. srpna...

Nový domov pro seniory čeká na stavební povolení. Stát bude v...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 13:19

Až 126 seniorů především s diagnózou Alzheimerovy choroby by mohl ubytovat nový domov v krajské Jihlavě, a to už v roce 2022....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.