Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chaos v dopravě nebo sekaná v housce za 10 Kč. V Jihlavě dnes otevřela nová prodejna s nábytkem

 
středa, 7. srpna 2019, 11:03

Dnes před devátou hodinou ranní se slavnostně otevřely brány nové prodejny s nábytkem na Vrchlického ulici. Kromě zvýhodněných cen to však během středečního dopoledne mělo ještě důsledky negativní, zejména v dopravě.

Hodně pevné nervy si musejí připravit návštěvníci nového jihlavského obchodu s nábytkem a doplňky do domácnosti. Pokud neodolali zvědavosti a zaváděcím slevám a hned první den navštívili novou prodejnu nábytkářské společnosti, jejich trpělivost a klid dostaly pořádně zabrat.

Chaos a zmatek byl zejména na přilehlém parkovišti, ostatně i další parkovací plochy v okolí se rychle zaplnily. Postupem času se začaly tvořit dlouhé kolony na okolních komunikacích, v jednu chvíli končila řada aut až u kruhového objezdu před Domem zdraví.

Do obchodu však proudily i davy pěších, na které s úsměvem čekaly desítky zaměstnanců ochotných s čímkoli pomoci. Odměnou za proplátání se mezi ostatními bylo pro kupující zvýhodněná cena mnohých položek prodejního sortimentu, deštník zdarma nebo například sekaná v housce za akčních 10 Kč. 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dalibor Mašek, čtenář Drbny
 


 

Kam dál?

Stravování v jihlavské nemocnici projde rozsáhlou modernizací. Potrvá...

úterý, 6. srpna 2019, 20:33

Kraj Vysočina chce do podzimu zajistit dodavatele náročné opravy stravovacího provozu Nemocnice Jihlava. Práce by podle náměstka...

Další úspěšný odchov. V jihlavské zoo se narodila tři mláďata...

úterý, 6. srpna 2019, 16:17

Jihlavská zoologická zahrada dnes na sociálních sítích představila tři nové přírůstky do svých řad. Jedná se o v květnu narozené...

Popraveni komunistickým režimem. Jihlava uctila oběti...

úterý, 6. srpna 2019, 13:24

Desítky lidí v neděli v Jihlavě uctily oběti procesů vykonstruovaných komunistickou justicí v padesátých letech. Pietní akt se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.