Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stravování v jihlavské nemocnici projde rozsáhlou modernizací. Potrvá dva roky a bude stát 100 milionů

 
úterý, 6. srpna 2019, 20:33

Kraj Vysočina chce do podzimu zajistit dodavatele náročné opravy stravovacího provozu Nemocnice Jihlava. Práce by podle náměstka hejtmana Martina Kukly mohly začít ještě letos a potrvají dva roky. Budou logisticky náročně, protože kuchyně musí bez přerušení vařit dál pro pacienty, zaměstnance i další odběratele. Kuchyně funguje od roku 1994 bez větší modernizace.

Podle dřívějšího vyjádření hejtmana Jiřího Běhounka přesahují odhadované náklady modernizace 100 milionů korun. Kuchyně denně připravuje asi 900 porcí. V Jihlavě podle něj nebylo zařízení, ve kterém by bylo možné jídlo v takovém objemu připravit, proto bude nemocnice jídelnu rekonstruovat za provozu. Práce budou rozděleny do osmi etap.

Podle Kukly bude nejnáročnější čtvrtá etapa, která se bude týkat samotné varny kuchyně. Po celou dobu budou práce pod dozorem hygieniků a hasičů. Příprava jídla se soustředí v prvním nadzemním podlaží, jídelna v patře bude mít větší kapacitu, šatny personálu se přesunou do suterénu.

Součástí modernizace je kompletní výměna technologie gastro provozu. Stavbaři také vymění okna a dveře, objekt zateplí, vymění střešní krytinu a dostaví druhé patro, řekl provozně-technický náměstek ředitele Nemocnice Jihlava Alexander Filip. Nový provoz bude vařit i pro budoucí domov pro seniory.

Rekonstrukci bude Kraj Vysočina hradit ze svého rozpočtu. Součástí zakázky je také rekonstrukce trafostanice, neboť nová jídelna musí být připojena na novou přípojku nízkého napětí s kapacitou i pro domov pro seniory.

 

Foto Dalibor Mašek | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Další úspěšný odchov. V jihlavské zoo se narodila tři mláďata...

úterý, 6. srpna 2019, 16:17

Jihlavská zoologická zahrada dnes na sociálních sítích představila tři nové přírůstky do svých řad. Jedná se o v květnu narozené...

Popraveni komunistickým režimem. Jihlava uctila oběti...

úterý, 6. srpna 2019, 13:24

Desítky lidí v neděli v Jihlavě uctily oběti procesů vykonstruovaných komunistickou justicí v padesátých letech. Pietní akt se...

Mladí ze čtyř zemí zamíří popatnácté na Letní žurnalistickou školu do...

úterý, 6. srpna 2019, 11:22

V neděli 18. srpna odstartuje v Havlíčkově Brodě 15. ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Téměř šest...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.