Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

JVAK nabídl městu smír, o ukončení sporu rozhodne soud na konci července

 
neděle, 30. června 2019, 17:30

Městu Jihlava byl po více než tříletém sporu o nezaplacené faktury nabídnut ze strany městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace a.s. (JVAK) nabídnut smír. Společnost se tak připravuje na situaci po vyvrcholení sporu města se Svazem vodovodů a kanalizací.

Spor s JVAKem o nezaplacené faktury ve výši 1,6 milionu korun vede město Jihlava vede již od konce roku 2015. Aby mohla společnost po vyvrcholení sporu města se Svazem vodovodů a kanalizací o řízení vodohospodářského majetku nerušeně převzít jeho provozování, nabídla městu smír. Související trestní stíhání na ředitele společnosti Jiřího Benáčka a teď už bývalého náměstka primátorky Jaromíra Kalinu však Policie ČR odložila.

„Je to dalším krokem k tomu, kdy se snažíme napravit to, co tu v minulých letech vzniklo a co nepovažujeme za normální. Město potřebuje kvalitní vodohospodářskou společnost s jasnou strukturou řízení, bez soudních sporů a jiných anomálií, které narušují její efektivní fungování,“ uvedl náměstek pro oblast správy realit Petr Laštovička.

Rada města Jihlavy proto vzala možnost smíru na vědomí. Soudní stání, které by mělo o smíru rozhodnout, se bude konat na konci července. O výsledku tohoto stání bude dále hlasovat Zastupitelstvo města Jihlavy, a to v září.

Společně se smírem se rozhodl rezignovat na funkci předsedy představenstva společnosti JVAK náměstek primátorky Petr Laštovička. Na jeho místo nastoupí Jiří Šlejtr, který současně působí například v představenstvu obecně prospěšné společnosti DS Stříbrné terasy.

„Svoji rezignaci jsme představenstvu JVAK sdělil o týden dříve, než vzala rada města na vědomí nabídnutý smír. Rezignaci členové přijali a společně jmenují nového předsedu,“ doplnil Petr Laštovička.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto jihlava.cz | Zdroj Magistrát města Jihlavy

Štítky JVAK, Jihlava, spor

 


 

Kam dál?

S TUŽKOU V RUCE: V Jihlavě už několik dní probíhá svatojánská pouť,...

neděle, 30. června 2019, 14:50

Rubrika S tužkou v ruce má za úkol prostřednictvím humoristické kresby glosovat aktuální dění v krajském městě. Kreslíř Lukáš...

V neděli nás opět zasáhnou vedra. Rtuť teploměru může vyšplhat až ke...

sobota, 29. června 2019, 13:01

Českou republiku v neděli opět zasáhnou velká vedra. Odpolední teploty vystoupají až na 35 stupňů Celsia, v Čechách může být...

Jihlavský Citypark opět hostí třídenní burgerové šílenství. Lidé...

pátek, 28. června 2019, 11:59

Jediné nákupní centrum na Vysočině, Citypark Jihlava, na konci června opět pozvalo do svých prostor gurmánskou akci Burger Street...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.