Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V červenci se v Jihlavě koná první horolezecký příměstský tábor. Vhodný je i pro úplné začátečníky

 
středa, 5. června 2019, 10:54

V Lezeckém centru Jihlava se o letošních prázdninách bude poprvé konat horolezecký příměstský tábor. Zaměřený bude zejména na lezení, dětem nabídne také další aktivity a sporty.

Horolezecký klub Vysočina od roku 2012 sdružuje zájemce o všechny formy horolezeckého sportu a zajišťuje svým členům odborné metodické a trenérské vedení. Doposud organizoval především lezecké kroužky pro děti a mládež, různé horolezecké aktivity na umělé stěně i v přírodě, dětské lezecké závody či přednášky a výstavy navazující na jeho sportovní činnost.

V červenci letošního roku Horolezecký klub Vysočina poprvé uspořádá soustředění pro své členy formou lezeckého příměstského tábora, kterého se mohou zúčastnit také úplní začátečníci i nečleni. Lezecký příměstský tábor se uskuteční v Lezeckém centru Wall street Tendon Jihlava ve dvou termínech.

První běh se bude konat od 1. do 4. července, druhý běh od 8. do 12. července. Soustředění bude probíhat pod vedením zkušených instruktorů a trenérů lezení vždy od osmi hodin ráno do čtyř hodin odpoledne. Cena je tisíc šest set korun za první běh, který je zkrácený o den státního svátku, a dva tisíce korun za druhý běh a zahrnuje obědy, dvě svačinky denně, nápoje, půjčení lezeckého vybavení a jiného sportovního náčiní. Věková hranice účastníků není stanovena, zvány jsou všechny samostatné děti.

 


 

Kam dál?

Na pozemcích Kronospanu začaly práce bez povolení. Možná jde o černou...

úterý, 4. června 2019, 19:01

Stavební úřad nyní prošetřuje, jestli na pozemcích společnosti Kronospan Jihlava neprobíhá černá stavba drticí linky.

Kupujete byt či dům? Pozor na rezervační smlouvu

úterý, 4. června 2019, 13:23

V inzerátu na realitním serveru jste si vyhlédli zajímavou nemovitost a domluvili si prohlídku. První dojem byl úžasný a dům či...

Loni v cizině zemřelo 579 Čechů, nejvíce v Německu

úterý, 4. června 2019, 11:46

Loni v cizině zemřelo 579 Čechů. Nejvíce případů,42, řešil konzulát v německém Düsseldorfu. Počet úmrtí v letní turistické sezoně...

Jihlava bude v červnu plná kultury. Některé akce posunou začátek...

pondělí, 3. června 2019, 18:25

S přibližujícím se létem se množí kulturní akce pořádané po širým nebem. Zastupitelstvo krajského města vyšlo vstříc jejich...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.