Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V červenci se v Jihlavě koná první horolezecký příměstský tábor. Vhodný je i pro úplné začátečníky

 
středa, 5. června 2019, 10:54

V Lezeckém centru Jihlava se o letošních prázdninách bude poprvé konat horolezecký příměstský tábor. Zaměřený bude zejména na lezení, dětem nabídne také další aktivity a sporty.

Horolezecký klub Vysočina od roku 2012 sdružuje zájemce o všechny formy horolezeckého sportu a zajišťuje svým členům odborné metodické a trenérské vedení. Doposud organizoval především lezecké kroužky pro děti a mládež, různé horolezecké aktivity na umělé stěně i v přírodě, dětské lezecké závody či přednášky a výstavy navazující na jeho sportovní činnost.

V červenci letošního roku Horolezecký klub Vysočina poprvé uspořádá soustředění pro své členy formou lezeckého příměstského tábora, kterého se mohou zúčastnit také úplní začátečníci i nečleni. Lezecký příměstský tábor se uskuteční v Lezeckém centru Wall street Tendon Jihlava ve dvou termínech.

První běh se bude konat od 1. do 4. července, druhý běh od 8. do 12. července. Soustředění bude probíhat pod vedením zkušených instruktorů a trenérů lezení vždy od osmi hodin ráno do čtyř hodin odpoledne. Cena je tisíc šest set korun za první běh, který je zkrácený o den státního svátku, a dva tisíce korun za druhý běh a zahrnuje obědy, dvě svačinky denně, nápoje, půjčení lezeckého vybavení a jiného sportovního náčiní. Věková hranice účastníků není stanovena, zvány jsou všechny samostatné děti.

 


 

Kam dál?

Na pozemcích Kronospanu začaly práce bez povolení. Možná jde o černou...

úterý, 4. června 2019, 19:01

Stavební úřad nyní prošetřuje, jestli na pozemcích společnosti Kronospan Jihlava neprobíhá černá stavba drticí linky.

Kupujete byt či dům? Pozor na rezervační smlouvu

úterý, 4. června 2019, 13:23

V inzerátu na realitním serveru jste si vyhlédli zajímavou nemovitost a domluvili si prohlídku. První dojem byl úžasný a dům či...

Loni v cizině zemřelo 579 Čechů, nejvíce v Německu

úterý, 4. června 2019, 11:46

Loni v cizině zemřelo 579 Čechů. Nejvíce případů,42, řešil konzulát v německém Düsseldorfu. Počet úmrtí v letní turistické sezoně...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.