Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavská pouť bude nakonec u Tesca, navíc o týden delší. Je to pro nás otázka prestiže, říká organizátorka

 
středa, 22. května 2019, 08:23

Jihlava nakonec o svoji svatojánskou pouť nepřijde, jen nebude na Masarykově náměstí, ale na parkovišti u obchodního centra Tesco na Brněnské ulici. Kromě změny místa konání dojde i k úpravě termínu, dětem budou atrakce dělat radost o týden déle, tedy od 26. června do 7. července.

Na počátku dubna vedení města rozhodlo, že po třinácti letech nedovolí konání pouti v prostorách Masarykova náměstí z důvodu její nedůstojnosti. „Se současnou poutí mám problém, jde o dehonestaci prostoru náměstí. Dokonce se zdráhám mluvit o pouti, dle mě jde o světské atrakce pro děti,“ vyjádřil se dokonce Petr Lašovička, náměstek primátorky. „Toto rozhodnutí nás velmi mrzelo, stejně jako mínění části veřejnosti. Ale vše má svoje příznivce a odpůrce,“ přiznala za organizátory poutě Marie Hubená.

Dlouho to zároveň vypadalo, že ani jakékoli alternativní lokalita nebude pro pořádání pouti dostačující. „Zvažovali jsme vše možné i nemožné. Dokonce jsme podali i návrh, který by byl pro nás po finanční stránce zdrcující,“ říká Hubená. Ta následně nepřijala nabídku města uskutečnit pouť v areálu amfiteátru v lesoparku Heulos, domluvila se až se zástupci obchodního centra. „Parkoviště u Tesca byla nakonec jediná přijatelná varianta pro letošní rok.“ 

PSALI JSME: Masarykovo náměstí bude letos bez kolotočů. Někteří jsou proti, po Facebooku koluje petice

Protože pro atrakce nebude možné poskytnout celou plochu parkoviště, budou se muset organizátoři trochu uskromnit. „I tak je pro nás pořádání jihlavské pouti otázka prestiže, reprezentujeme svůj lunapark v krajském městě,“ podotýká Marie Hubená. Fakt, že bude patrně méně atrakcí, možná vyváží prodloužení termínu trvání poutě na takřka dva týdny, od 26. června do 7. července. „Veřejnost tak bude mít dostatek času nás navštívit.“ 

A hned druhý den, čtvrtek 27. června, budou mít návštěvníci možnost podpořit sponzorovanou akci, která bude věnována dětem zdravotně postiženým, z dětských domovů a azylových domů. Ty budou mít možnost tento den využít atrakcí zadarmo.

Organizátoři poutě se do budoucna dočasně "ztraceného" prostoru na náměstí nevzdávají. „Doufáme, že spolu s vedením města najdeme vhodné řešení,“ dodává závěrem Marie Hubená.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Štítky Jihlava, pouť

 


 

Kam dál?

Ve středu pozor na vydatný déšť a povodně. Výstraha meteorologů...

úterý, 21. května 2019, 18:55

Vydatné srážky v severovýchodní polovině Česka mohou během středy rychle rozvodnit menší toky, dosáhnout mohou prvního či druhého...

Stoletý smrk u chaty na Čeřínku šel k zemi. Nebyl v dobré kondici a...

úterý, 21. května 2019, 18:17

Nedaleko turistické chaty na Čeřínku zmizel solitérní smrk. Fotka z kácení se objevila před několika hodinami na Facebooku. Lidé...

Šikana mezi dětmi zůstává. Dvě třetiny případů se odehrávají na...

úterý, 21. května 2019, 17:28

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.