Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Primátorka Karolína Koubová poděkovala všem, kteří zasahovali u tragické dubnové nehody

 
pátek, 10. května 2019, 12:33

V úterý 23. dubna se v krajském městě stala tragická dopravní nehoda, na kterou řada z nás asi dlouho nezapomene. Na silnici II/602 mezi Jihlavou a Helenínem se střetlo osobní auto s nákladním. Nehodu nepřežil řidič z osobního auta a také šestiletý chlapec. Těžce zraněnou ženu musel vrtulník transportovat do brněnské nemocnice. Další dvě děti skončily v jihlavské nemocnici. Primátorka Jihlavy Karolína Koubová na radnici poděkovala všem členům Integrovaného záchranného systému, kteří u nehody zasahovali.

„Dne 23. dubna se stala tragédie a Jihlava přesto fungovala dál. Děkuji z celého srdce, že každé ráno vstáváte s pocitem, že se něco takového může stát, zatímco my ostatní můžeme díky vám vstát s klidným srdcem, že jsme v dobrých rukou,“ vyjádřila při setkání primátorka města Karolína Koubová.

„Za Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina chci vyjádřit poděkování za projev uznání. Přestože složky IZS každodenně dokazují svojí úroveň profesionality při součinnostních mimořádných událostech či cvičeních, tak mi věřte, že to opravdu není často, kdy si občané, nebo představitelé samosprávy uvědomí, že vysoká úroveň bezpečnosti není samozřejmostí. Pevně věřím, že najdeme i jiné příležitosti ke společnému setkávání, příležitosti, které nebudou podmíněny tragickými událostmi v regionu či městě,“ sdělil ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Jiří Němec.

PSALI JSME: VIDEO: Dva lidé zemřeli u Jihlavy po čelním střetu osobního auta s nákladním 

Setkání zahájilo vystoupení zpěvačky z jihlavské ZUŠ Agáty Julie Sedlákové, kterou na klavír doprovodila Bohumíra Holoubková. Pro členy IZS byl připraven malý dar a pohoštění, při kterém mohli dál rozmlouvat o své práci s primátorkou města.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Konec zbytečných úhynů pod koly aut. Kolonii vzácného sysla ochrání...

pátek, 10. května 2019, 08:14

Zvýšený úhyn syslů pod koly aut vedl k instalaci speciálních značek a zpomalovacích polštářů. Tato opatření mají vést k ochraně...

Tři orli mořští se na Jihlavsku otrávili zakázaným karbofuranem

čtvrtek, 9. května 2019, 15:07

Policie vyšetřuje úhyn tří vzácných orlů mořských nalezených u obce Jamné na Jihlavsku. Odborníci potvrdili, ze byli otráveni...

Salámy vysočina? Pětina v nezávislém testu propadla

čtvrtek, 9. května 2019, 09:45

Trvanlivý salám vysočina je častou součástí výletnických svačin. Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře 20 vzorků...

V neděli se v Cityparku koná Koncert pro maminku. Kromě hudby budou...

čtvrtek, 9. května 2019, 08:45

V jihlavském Cityparku se v neděli 12. května po roce opět chystají oslavy svátku všech maminek ve velkém stylu. Připraven je již...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.