Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté hromadně darovali krev a plazmu. Hlavní organizátor má za sebou už 110 odběrů

 
čtvrtek, 25. dubna 2019, 14:25

Už pošesté třebíčští policisté darovali krev a někteří z nich také plazmu. Snaží se takto pomáhat dvakrát do roka. Krev a plazmu darovalo třiadvacet z nich na minulý Zelený čtvrtek.

„Cílem těchto akcí je nejenom pomoci tam, kde je to potřebné, ale také motivovat k darování krve ty, kteří o tomto kroku přemýšlejí, ale dosud k němu nepřistoupili. Do řad policistů průběžně vstupují noví kolegové a také oni tak mají možnost stát se dobrovolnými dárci krve. Všichni vědí, že darování krve je velmi důležité a závisí na něm zdraví i životy těm, kteří ji potřebují,“ řekla Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Na odběrovém středisku transfuzního oddělení třebíčské nemocnice celkem třiadvacet policistů, policistek a občanských zaměstnanců policie. Většina z nich darovala krev, v deseti případech se jednalo o odběr plazmy. Od časných ranních hodin přicházeli na odběrové středisko policisté obvodních oddělení, dopravního inspektorátu, služby kriminální policie a vyšetřování a občanští zaměstnanci územního odboru Třebíč.

Mnozí z nich patří mezi pravidelné dárce krve, kteří již byli za množství odběrů v minulosti i oceněni. Hlavní organizátor akce, vedoucí obvodního oddělení Třebíč Libor Matoušek, absolvoval ve čtvrtek již svůj 110. odběr krve nebo plazmy.

„Za dobu konání této akce absolvovali bezpříspěvkoví dárci z řad policistů, policistek a občanských zaměstnanců územního odboru Třebíč celkem 34 odběrů plazmy a 80 odběrů krve a přivedli ze svých řad do odběrového střediska pět prvodárců,“ vyjmenoval Libor Matoušek.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Policie ČR

Štítky odběr, krev, plazma, policie, pomoc,

 


 

Kam dál?

ICOM transport je společensky odpovědná firma

čtvrtek, 25. dubna 2019, 08:30

Další ocenění v soutěži Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost za rok 2018 si odnesla společnost ICOM transport. Jednalo se o...

Dolní Cerekev bude hostit setkání odpůrců úložiště. Budou hlavně...

středa, 24. dubna 2019, 21:19

Šestice starostů z Vysočiny plánuje na čtvrtek 25. dubna veřejné jednání, na kterém představí své další kroky související s...

Letošní dvě akce v Jihlavě mají úplnou výjimku z doby nočního klidu

středa, 24. dubna 2019, 17:08

Jihlavští zastupitelé na svém posledním zasedání stanovili výjimky z doby nočního klidu. Mezi dvě desítky akcí, které měly dobu...

Varování před nestabilními dětskými židličkami

středa, 24. dubna 2019, 12:34

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.