Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

ICOM transport je společensky odpovědná firma

 
čtvrtek, 25. dubna 2019, 08:30

Další ocenění v soutěži Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost za rok 2018 si odnesla společnost ICOM transport. Jednalo se o již 4. ročník, ve kterém byly oceňovány snahy organizací, jež do svých provozních činností integrují zájmy sociální, enviromentální, etické, lidskoprávní a také zájmy svých zákazníků.

V kategorii soukromý sektor nad 250 zaměstnanců se ICOM transport umístil na druhém místě. „Odpovědnost k životnímu prostředí je součástí naší dlouhodobé strategie,“ uvedla předsedkyně představenstva Kateřina Kratochvílová s tím, že k ní zapojujeme nejen 1 800 zaměstnanců, ale také všech 32 milionů našich cestujících.

Na všech autobusových nádražích jsou pak k dispozici nádoby na tříděný odpad. V roce 2018 jsme se také více zaměřili na třídění tonerů, díky němuž podporujeme Domov bez zámku v Náměšti nad Oslavou.

Dlouhodobě se zaměřujeme také na obnovitelné zdroje. Používáme vrty spojené s tepelným čerpadlem, investujeme do vsaků, nebo do nových LED osvětlení, která snižují spotřebu elektrické energie.

Nejdůležitějším krokem k ochraně životního prostředí je však neustálá obnova vozového parku. V koncernu ICOM transport jezdí pouze vozy vysoké emisní normy, 40 % vozového parku tvoří vozy s EURO 5 a 60 % vozy s nejvyšší emisní normou EURO 6. Tím dokážeme ročně snížit emise oxidu dusíku a pevných částic až o 200 tun a snížit spotřebu o cca 1.600 tun nafty.

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stal jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajištění kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.
 


 

Kam dál?

Dolní Cerekev bude hostit setkání odpůrců úložiště. Budou hlavně...

středa, 24. dubna 2019, 21:19

Šestice starostů z Vysočiny plánuje na čtvrtek 25. dubna veřejné jednání, na kterém představí své další kroky související s...

Letošní dvě akce v Jihlavě mají úplnou výjimku z doby nočního klidu

středa, 24. dubna 2019, 17:08

Jihlavští zastupitelé na svém posledním zasedání stanovili výjimky z doby nočního klidu. Mezi dvě desítky akcí, které měly dobu...

Varování před nestabilními dětskými židličkami

středa, 24. dubna 2019, 12:34

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Lví král v tuzemských kinech porazil Spider-Mana

V čele víkendové návštěvnosti českých kin vystřídal další kapitolu filmové série Spider-Man: Homecoming snímek Lví král od studia Disney. Předělávka slavného animovaného snímku s hudbou Eltona Johna při svém vstupu do tuzemských kinosálů přilákala bezmála 88 tisíc diváků a na tržbách získala prvních téměř 14 milionů korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Unie filmových distributorů na svém webu.

Na Slovensku začal soud s Ruskem a Kočnerem za padělání směnek

Kočner, kterého policie letos v březnu obvinila také z objednání loňské vraždy novináře Jána Kuciaka, je v kauze směnek už déle než rok ve vazbě a zahájení líčení se na vlastní žádost nezúčastnil. Rusko zase v jiném případu čelí obžalobě, že si v roce 1997 objednal v podsvětí vraždu své společnice z Markízy Silvie Volzové.

Rapper Leo Beránek částečně popřel obžalobu, která ho viní ze dvou napadení

Soud dnes začal projednávat případ amatérského thaiboxera a rappera Lea Beránka, kterému hrozí až 12 let vězení za dvojí napadení. Beránek, jenž už byl za obdobnou trestnou činnost ve vězení, jednu část obžaloby popřel. Označil ji za past, kterou na něj nachystali uživatelé drog z pražské Lhotky. Druhý útok přiznal, avšak uvedl, že při něm bránil dívku před agresivním zfetovaným dealerem.