Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

FOTO: Do akce "Čistá Vysočina" se zapojili i zaměstnanci jihlavského Bosche, z přírody vynesli půl tuny odpadků

 
čtvrtek, 18. dubna 2019, 14:55

Do projektu "Čistá Vysočina" se i tentokrát zapojili zaměstnanci jihlavské firmy Bosch Diesel a jejich rodinní příslušníci. Více než sto dobrovolníků vyneslo z přírody více než půl tuny odpadků.

Na sto dobrovolníků, zaměstnanců jihlavské firmy Bosch, včetně jejich rodinných příslušníků, osobně podpořilo v sobotu 13. dubna 2019 jedenáctý ročník jarního úklidu v Kraji Vysočina pod názvem „Čistá Vysočina“. Dobrovolníci sbírali odpad na veřejných prostranstvích, zelených plochách a u příjezdových komunikací v blízkosti závodu 3 Bosch Diesel v průmyslové zóně Jihlava Pávov a závodu 2 „Na Dolech“.

„Čistou Vysočinu“ pořádá Krajský úřad Kraje Vysočina vždy v jarním období. Cílem je zapojit co možná nejvíce občanů Kraje Vysočina, zejména pak děti a mládež, a motivovat je ke společné úklidové akci jejich blízkého okolí.

„Přišla jsem pomáhat společně s mými sourozenci Kubou a Magdalenkou. Rádi pomáháme, protože máme s mamkou a taťkou rádi čistou přírodu,“ sdělila jedna z nejmladších účastnic, Ema Zmeková. „Potěšilo nás, že jsme děti k účasti nemuseli přesvědčovat, naopak se o akci aktivně sami zajímaly. Do letošní akce se zapojil velmi vysoký počet dětí s rodiči. Děti se tak společně mohou přesvědčit, že práce pro životní prostředí má smysl,“ řekla k účasti svých dětí zaměstnankyně Karla Zmeková.

„Výsledkem letošní úklidové akce bylo přes 65 pytlů s odpadem o váze okolo 550 kilogramů. Zachovat region Vysočiny v čistotě je zájmem každého z nás. Těší mne, že se naši zaměstnanci, společně s jejich dětmi, aktivně zapojují formou dobrovolnické práce do ochrany životního prostředí,“ sdělil k úklidové akci obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o. Ralph Klaus Carle.

Zaměstnanci firmy Bosch v Jihlavě se zapojují do akce pravidelně od roku 2013, za tu dobu pomohli odstranit z přírody na 7 tun odpadků.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje na 5 000 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém common rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2018 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2017“.
 


 

Kam dál?

Jihlavské „Káčko“ slaví dvacet let. Přijela popřát i dokumentaristka...

středa, 17. dubna 2019, 16:15

V Centru U Větrníku se v úterý 16. dubna slavilo. Služba K-centrum při Oblastní charitě Jihlava měla totiž dvacáté výročí. Ke...

Klobásky s vepřovým a hovězím. Jenže bez hovězího. Inspekce odhalila...

středa, 17. dubna 2019, 12:59

Kabanosy neodmyslitelně patří k polské tradiční kuchyni. U dvou výrobků pocházejících z Polska ale Státní zemědělská a...

Brtnice slaví! Díky svým památkám se stala historickým městem roku...

středa, 17. dubna 2019, 12:15

Historickým městem roku 2018 je Brtnice na Jihlavsku. Dostala cenu za nejlepší péči o památky a odměnu milion korun na další péči...

Duben má nakročeno k rekordnímu suchu

středa, 17. dubna 2019, 09:50

Letošní duben v Česku by podle meteorologů mohl být rekordně suchý. Nasvědčují tomu údaje o množství srážek v prvních dvou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.