Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Jihlavu navštívil americký velvyslanec. Na náměstí uctil památku Evžena Plocka

 
úterý, 16. dubna 2019, 08:58

Na jihlavskou radnici zavítala čtyřčlenná delegace z amerického velvyslanectví v Praze. Velvyslance Stephena Kinga přivítala na jihlavské radnici primátorka města Karolína Koubová.

„Mluvili jsme tak zaujatě o českém daňovém systému, že jsme ani nestihli prohlídku radnice. Jakožto podnikatele a veřejného činitele ho náš složitý systém velmi překvapil a přál nám hodně síly k potřebné změně,“ uvedla primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

PSALI JSME: Jihlavu dnes navštívil norský velvyslanec. Řeč byla o náměstí i partnerských městech 

Poté se americký velvyslanec společně s jihlavskou primátorkou přesunul na Masarykovo náměstí, kde položil květinu k památníku Evžena Plocka.

„Z Jihlavy si odvezl stříbrnou pamětní minci s původním znakem města z roku 1539, své jméno zvěčnil také v jihlavské pamětní knize,“ doplnila Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavské radnice.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Zásady férové personálky aneb proč kandidát není zboží

pondělí, 15. dubna 2019, 17:45

Obchodníci s lidmi, lovci bonusů či „přeposílači“ nevhodných uchazečů o práci. I taková pověst dnes doprovází personální agentury...

VIDEO: Konzerva může být zdrojem laskomin, ale také smrtící pastí,...

pondělí, 15. dubna 2019, 16:51

V plechovkách uvízne každoročně velké množství zvířat. Nejsou to jen kočky, ale i menší psi a volně žijící zvířata. Pro tyto...

Projekt Housing First v Jihlavě: Město připraví osm bytů pro rodiny...

pondělí, 15. dubna 2019, 13:49

Krajské město Vysočiny pilotně vyzkouší nový přístup k řešení bytové nouze rodin i jednotlivců - Housing First. Zařadí se tak...

Policisté během kontrol dají řidičům nealkoholické pivo a jednorázový...

pondělí, 15. dubna 2019, 13:22

Na blížící se Velikonoce se připravují také policisté na Vysočině. Mimo jiné se zapojí třeba i do celorepublikového projektu s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.