Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavská radnice, DKO nebo VŠPJ se druhou dubnovou noc rozzáří modrou barvou

 
čtvrtek, 28. března 2019, 15:06

Jihlavská radnice se v noci z 2. na 3. dubna rozzáří modrou barvou v rámci Celosvětového dne porozumění autismu. Stane se tak na podnět Integračního centra Sasov, z.ú. (ICS), které na začátku dubna pořádá Týden porozumění autismu.

„Jedná se o akci, která má širokou veřejnost seznámit s lidmi, kteří mají poruchu autistického spektra, a to pomocí tematických výstav, kreativních dílen i odborných přednášek,“ sdělil radní města pro sociální oblast Daniel Škarka.

Kromě jihlavské radnice bude svítit modře také Dům kultury a odborů, administrativní budova ICS na Telečské ulici, Vysoká škola polytechnická nebo také Horácký zimní stadion.

„Modrá barva je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají osoby s autismem největší potíže,“ vysvětlila Jitka Havlíčková, koordinátorka aktivit ICS.

Tisková zpráva | Foto Dominik Svoboda

Štítky podpora, autismus, ICS,

 


 

Kam dál?

Jihlavská trenérka gymnastiky Anna Dvořáková byla oceněna za...

čtvrtek, 28. března 2019, 10:19

Jméno Anny Dvořákové, trenérky sportovní gymnastiky asi není třeba v Jihlavě moc dlouho představovat. Tato významná sportovkyně...

ANKETA: Máte raději zimní, nebo letní čas?

středa, 27. března 2019, 19:11

Včera europoslanci podpořili plán na zrušení povinného střídání zimního a letního času, novinky se ale dočkáme pravděpodobně až v...

V Jihlavě vzniká Krajské komunitní a poradenské centrum. Sloužit by...

úterý, 26. března 2019, 17:43

V bývalé školní budově na rohu třídy Legionářů a ulice Fritzova v Jihlavě vznikne Krajské komunitní a poradenské centrum. Pod...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.