Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlava má nový útvar městského architekta. Trojice odborníků bude řešit veřejný prostor

 
sobota, 23. března 2019, 09:13

Rada města Jihlavy na svém čtvrtečním zasedání schválila nový útvar městského architekta, slibuje si od něj zlepšení podmínek pro estetický a funkční rozvoj města. Na uvedeném útvaru budou pracovat tři odborníci, kteří do této doby na radnici působili na jiných pozicích. Náměstek primátorky Vít Zeman uvedl, že do budoucna určitě nevylučuje personální posílení tohoto útvaru.

„Získat nějakou uznávanou osobnost v oboru podle mě není snadné, protože by jí přijetím tabulkového úřednického platu výrazně klesly příjmy. Najít odborníky a umět je zaplatit je bohužel největší problém všech měst," podotkl náměstek Vít Zeman.

Jihlava určitě není jediným městem, které má takový útvar. Spíše naopak. „Otázku, jak bojovat s devastací veřejného urbánního prostoru, řeší v posledních letech řada měst,“ vysvětluje Zeman.

V útvaru městského architekta budou pracovat architekti Aleš Stuchlík a Tereza Kafková. Tuto dvojici doplní Marcela Nováková, která má zkušenosti s prováděním staveb. Tito tři odborníci by měli připravit i jasná pravidla pro investory, kteří chtějí ve městě něco podnikat. Převezmou část kompetencí z odboru rozvoje města a samosprávnou činnost úřadu územního plánování (ÚÚP).

Počet zaměstnanců se nezmění

Právě zmíněný ÚÚP nově přejde pod stavební úřad. Dosavadní vedoucí ÚÚP Tomáš Lakomý by v tomto úřadu mohl zastávat funkci architekta. „Toto nám ale zatím ještě nepotvrdil,“ doplnil Evžen Zámek, tajemník jihlavského magistrátu.

Nově vzniklý útvar bude spadat pod kancelář primátorky. „Úkoly je budu delegovat já,“ dodává náměstek primátorky Vít Zeman.

Zřízením nového útvaru se počet úředníků na jihlavském magistrátu nemění. I nadále jich bude 396.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

FOTO: V jihlavském City Parku se vybralo čtyřicet tisíc pro předčasně...

pátek, 22. března 2019, 16:20

Jihlavský City Park v sobotu 16. března hostil velkou módní akci Fashion market. V jeho rámci se uskutečnil také dobročinný...

FOTO: Ples firmy Bosch Diesel ve stylu cirkusu se těšil mimořádnému...

čtvrtek, 21. března 2019, 18:13

Jeden z vrcholů plesové sezóny, reprezentativní ples firmy Bosch Diesel, je více než týden za námi. Jeho patnáctý ročník se nesl...

Zlatý erb po jednadvacáté: Nejlepší webové stránky za Vysočinu má...

čtvrtek, 21. března 2019, 13:45

Krajské kolo soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst letos vyhrály portály obce Velký Beranov a krajského...

Poplatky za psa v Jihlavě: Výši částky a případný dluh lze zjistit na...

středa, 20. března 2019, 12:06

Už druhým rokem ekonomický odbor Magistrátu města Jihlavy zasílá na soukromé e-mailové adresy a prostřednictvím SMS informace...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.