Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlava má nový útvar městského architekta. Trojice odborníků bude řešit veřejný prostor

 
sobota, 23. března 2019, 09:13

Rada města Jihlavy na svém čtvrtečním zasedání schválila nový útvar městského architekta, slibuje si od něj zlepšení podmínek pro estetický a funkční rozvoj města. Na uvedeném útvaru budou pracovat tři odborníci, kteří do této doby na radnici působili na jiných pozicích. Náměstek primátorky Vít Zeman uvedl, že do budoucna určitě nevylučuje personální posílení tohoto útvaru.

„Získat nějakou uznávanou osobnost v oboru podle mě není snadné, protože by jí přijetím tabulkového úřednického platu výrazně klesly příjmy. Najít odborníky a umět je zaplatit je bohužel největší problém všech měst," podotkl náměstek Vít Zeman.

Jihlava určitě není jediným městem, které má takový útvar. Spíše naopak. „Otázku, jak bojovat s devastací veřejného urbánního prostoru, řeší v posledních letech řada měst,“ vysvětluje Zeman.

V útvaru městského architekta budou pracovat architekti Aleš Stuchlík a Tereza Kafková. Tuto dvojici doplní Marcela Nováková, která má zkušenosti s prováděním staveb. Tito tři odborníci by měli připravit i jasná pravidla pro investory, kteří chtějí ve městě něco podnikat. Převezmou část kompetencí z odboru rozvoje města a samosprávnou činnost úřadu územního plánování (ÚÚP).

Počet zaměstnanců se nezmění

Právě zmíněný ÚÚP nově přejde pod stavební úřad. Dosavadní vedoucí ÚÚP Tomáš Lakomý by v tomto úřadu mohl zastávat funkci architekta. „Toto nám ale zatím ještě nepotvrdil,“ doplnil Evžen Zámek, tajemník jihlavského magistrátu.

Nově vzniklý útvar bude spadat pod kancelář primátorky. „Úkoly je budu delegovat já,“ dodává náměstek primátorky Vít Zeman.

Zřízením nového útvaru se počet úředníků na jihlavském magistrátu nemění. I nadále jich bude 396.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

FOTO: V jihlavském City Parku se vybralo čtyřicet tisíc pro předčasně...

pátek, 22. března 2019, 16:20

Jihlavský City Park v sobotu 16. března hostil velkou módní akci Fashion market. V jeho rámci se uskutečnil také dobročinný...

FOTO: Ples firmy Bosch Diesel ve stylu cirkusu se těšil mimořádnému...

čtvrtek, 21. března 2019, 18:13

Jeden z vrcholů plesové sezóny, reprezentativní ples firmy Bosch Diesel, je více než týden za námi. Jeho patnáctý ročník se nesl...

Zlatý erb po jednadvacáté: Nejlepší webové stránky za Vysočinu má...

čtvrtek, 21. března 2019, 13:45

Krajské kolo soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst letos vyhrály portály obce Velký Beranov a krajského...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do roku 2025 má u dálniční policie přibýt 750 služebních míst

Do roku 2025 by mělo v dálničních odděleních Policie ČR přibýt 750 služebních míst. Počítá s tím návrh rozvoje dálničních oddělení, který připravilo ministerstvo vnitra. Během příštího roku by mělo přibýt 231 služebních míst na stávající oddělení a dalších 34 pro postupné obsazení nových oddělení Droužkovice, Borek a Napajedla. Nyní je u dálniční policie 591 obsazených systemizovaných služebních míst.

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická pečící mísa či pánev, která vaří, peče, smaží, dusí i opéká a připravit se v ní dá téměř cokoli. Remoska je českým vynálezem, její ochranná známka byla zapsána 21. července 1964. A i když s existencí měla už párkrát na kahánku, hospodyňky na ni dodnes nedají dopustit.

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.