Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

FOTO: Ples firmy Bosch Diesel ve stylu cirkusu se těšil mimořádnému zájmu, výtěžek putuje do Nemocnice Jihlava

 
čtvrtek, 21. března 2019, 18:13

Jeden z vrcholů plesové sezóny, reprezentativní ples firmy Bosch Diesel, je více než týden za námi. Jeho patnáctý ročník se nesl v duchu cirkusu, v rozverné náladě se však našel prostor i pro vážnější chvíle. Třeba když si výtěžek z prodeje vstupenek a tomboly převzali zástupci jihlavské nemocnice.

Na více než čtyři stovky návštěvníků plesu čekal skvělý program, hvězdou večera byla známá česká zpěvačka Hana Zagorová. O pestrý a bohatý kulturní program večera se dále postarala úspěšná popová hvězda Dasha společně s Markem Ztraceným.

Jako čestné hosty obchodní ředitel Ralph Klaus Carle a technický ředitel Stefan Hamelmann uvíteli například náměstka hejtmana Kraje Vysočina Martina Kuklu, radní Kraje Vysočina Janu Fialovou a předsedu představenstva Okresní hospodářské komory Jihlava Jaroslava Huňáčka. Jako host zavítal na ples i reprezentant Bosch pro Českou a Slovenskou republiku Milan Šlachta.

Celková výše výtěžku z prodeje vstupenek a tomboly dosáhla 250 000 korun. Výtěžkem podpoří jihlavský Bosch a jeho zaměstnanci Oční oddělení Nemocnice Jihlava při nákupu diagnostického přístroje PlusOptix. Přístroj sloužící k vyšetření refrakce zraku umožňuje především včasnou diagnostiku zrakových vad u dětí, a to již od šestého měsíce věku.

Symbolický dárcovský šek převzal za Oční oddělení primář Pavel Pernica společně s vrchní sestrou Leou Zábranskou.

K finančnímu daru se vyjádřil ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev: „Jsem velmi rád, že Nemocnici Jihlava podporují významné firmy z regionu. Zde bych chtěl výslovně jmenovat firmu Bosch, která je díky kulturnímu nastavení v zemi jejího založení naším nejvýznamnějším dárcem a podporovatelem. Děkuji velmi.“

„Děkujeme všem našim zaměstnancům za jejich velkolepou podporu ve prospěch Nemocnice Jihlava. Jsme rádi, že můžeme finančně podpořit tak významnou instituci Kraje Vysočina, jakou je právě Nemocnice Jihlava. Podpora regionálních zdravotnických zařízení je příkladným počinem každé společensky zodpovědné firmy,“ sdělil obchodní ředitel firmy Bosch Diesel Ralph Klaus Carle.

Firma Bosch v Jihlavě podporuje ve svém závodě systém IdeaM pro podávání zlepšovacích návrhů. Ze všech zlepšovacích návrhů zaměstnanců jihlavského Bosche, které v roce 2018 pomohly firmě ušetřit více než 500 000 korun, byl na plese vylosován vítězný zlepšovací návrh. Autor vítězného návrhu se stal výhercem hlavní ceny, a získal tak osobní automobil Škoda Octavia. Letos se stal šťastným výhercem Škody Octavia Miroslav Sochor z výroby čerpadel CP3 na závodě III v Jihlavě-Pávově.


V Jihlavě ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje na 5 000 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém common rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2018 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2017“.

 
 
 


 

Kam dál?

Zlatý erb po jednadvacáté: Nejlepší webové stránky za Vysočinu má...

čtvrtek, 21. března 2019, 13:45

Krajské kolo soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst letos vyhrály portály obce Velký Beranov a krajského...

Poplatky za psa v Jihlavě: Výši částky a případný dluh lze zjistit na...

středa, 20. března 2019, 12:06

Už druhým rokem ekonomický odbor Magistrátu města Jihlavy zasílá na soukromé e-mailové adresy a prostřednictvím SMS informace...

Dnes nastane rovnodennost a začne astronomické jaro

středa, 20. března 2019, 10:15

Dnes začíná astronomické jaro. Zhruba hodinu před půlnocí stane střed slunečního kotouče přesně nad zemským rovníkem a nastane...

Kraj Vysočina přijme čtyři úředníky. Hlavně kvůli kůrovcové kalamitě...

středa, 20. března 2019, 08:49

Kraj Vysočina přijme čtyři úředníky, z nichž dva budou pracovat na odboru životního prostředí a zemědělství. Jak řekl krajským...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.