Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Střecha zimního stadionu vydrží do léta 2021. Potom začne jeho demolice

 
úterý, 12. února 2019, 17:06

Technický stav střechy Horáckého zimního stadionu bude dostatečný až do vydání stavebního povolení na stadion nový. Zahájení demolice stávajícího "zimáku" je stále plánováno na léto 2021.

Statik vydal povolení užívat střechu a provozovat stadion do příštího roku. „Při pečlivém monitoringu a průběžné sanaci bychom tento stav meli udržet až do vydání povolení stavbu stadionu nového,“ řekl na tiskové konferenci zastupitel David Beke, který se problematikou Horáckého zimního stadionu zabývá. K zahájení demolice má dojít v létě 2021, katastrofický scénář by pro něj bylo léto 2022.

Průběžně se taky pracuje na hledání provizorního azylu po dobu minimálně dvouleté výstavby nového stadionu. „Jednatel Dukly Bedřich Ščerban vede jednání s okolními městy, odezvy jsou zatím vstřícné,“ doplňuje Beke. Přestože však ani jedno potenciální útočiště nesplňuje parametry stadion pro extraligu, zdá se pravděpodobné, že hokejový svaz by neměl problém s udělením výjimky, pokud by v dotčených sezónách Dukla disponovala příslušností k nejvyšší hokejové soutěži.

I nadále se vedou jednání s uživateli zimního stadionu (mládežnická družstva Dukly, krasobruslení, amatéři, veřejnost), jak co nejlépe překlenout období s výrazným omezením ledu. Diskutuje se též se subjekty, které sídlí v blízkosti budoucí moderní haly tak, aby jejich poznatky mohly být implementovány do zadání architektonické soutěže. To by mělo být hotové do konce března, do konce léta pak vyhodnocení této soutěže. 

 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Studenti z třebíčské průmyslovky postavili novou Tatru. Využijí ji...

úterý, 12. února 2019, 16:52

Před několika hodinami se poprvé nastartovala Tatra Phoenix, kterou postavili studenti Střední průmyslové školy v Třebíči v...

Noví policisté na Vysočině mají nárok na náborový příspěvek. Místo...

úterý, 12. února 2019, 10:25

V Kraji Vysočina uspěje jen asi každý desátý zájemce o službu u policie. V roce 2018 se k policii hlásilo 410 lidí, přijato jich...

Šokující výsledek rozboru. Ovocné čaje jsou plné pesticidů

pondělí, 11. února 2019, 12:39

Výrobci doporučují zařadit ovocné čaje do pitného režimu dětí už v prvním roce života. Rodiče právem očekávají, že přinejmenším...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a dalších organizací nemocnicím za poskytnutou péči stovky milionů korun. Zástupci devíti organizací vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby problém s nedostatečným financováním nemocnic řešil. Už na konci června žádali, aby byly k narovnání situace využity rezervy z účtů zdravotních pojišťoven. O výzvě dnes informovali v tiskové zprávě. Premiér i ministerstvo zdravotnictví označili jejich vyjádření za poplašnou zprávu, do zdravotnictví jdou podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) v posledních letech rekordně vysoké částky.

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer. Rozhodl o tom dnes organizační výbor horní komory, která to oznámila na svém twitterovém účtu. Potvrdil to také senátor Václav Láska (Senátor 21), který žalobu připravil.

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.