Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Střecha zimního stadionu vydrží do léta 2021. Potom začne jeho demolice

 
úterý, 12. února 2019, 17:06

Technický stav střechy Horáckého zimního stadionu bude dostatečný až do vydání stavebního povolení na stadion nový. Zahájení demolice stávajícího "zimáku" je stále plánováno na léto 2021.

Statik vydal povolení užívat střechu a provozovat stadion do příštího roku. „Při pečlivém monitoringu a průběžné sanaci bychom tento stav meli udržet až do vydání povolení stavbu stadionu nového,“ řekl na tiskové konferenci zastupitel David Beke, který se problematikou Horáckého zimního stadionu zabývá. K zahájení demolice má dojít v létě 2021, katastrofický scénář by pro něj bylo léto 2022.

Průběžně se taky pracuje na hledání provizorního azylu po dobu minimálně dvouleté výstavby nového stadionu. „Jednatel Dukly Bedřich Ščerban vede jednání s okolními městy, odezvy jsou zatím vstřícné,“ doplňuje Beke. Přestože však ani jedno potenciální útočiště nesplňuje parametry stadion pro extraligu, zdá se pravděpodobné, že hokejový svaz by neměl problém s udělením výjimky, pokud by v dotčených sezónách Dukla disponovala příslušností k nejvyšší hokejové soutěži.

I nadále se vedou jednání s uživateli zimního stadionu (mládežnická družstva Dukly, krasobruslení, amatéři, veřejnost), jak co nejlépe překlenout období s výrazným omezením ledu. Diskutuje se též se subjekty, které sídlí v blízkosti budoucí moderní haly tak, aby jejich poznatky mohly být implementovány do zadání architektonické soutěže. To by mělo být hotové do konce března, do konce léta pak vyhodnocení této soutěže. 

 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Studenti z třebíčské průmyslovky postavili novou Tatru. Využijí ji...

úterý, 12. února 2019, 16:52

Před několika hodinami se poprvé nastartovala Tatra Phoenix, kterou postavili studenti Střední průmyslové školy v Třebíči v...

Noví policisté na Vysočině mají nárok na náborový příspěvek. Místo...

úterý, 12. února 2019, 10:25

V Kraji Vysočina uspěje jen asi každý desátý zájemce o službu u policie. V roce 2018 se k policii hlásilo 410 lidí, přijato jich...

Šokující výsledek rozboru. Ovocné čaje jsou plné pesticidů

pondělí, 11. února 2019, 12:39

Výrobci doporučují zařadit ovocné čaje do pitného režimu dětí už v prvním roce života. Rodiče právem očekávají, že přinejmenším...

FOTO: V Cityparku probíhá Festival sladkostí, možnost ochutnat...

neděle, 10. února 2019, 13:32

Ještě několik hodin mají možnost návštěvníci jihlavského Cityparku potěšit svoje chuťové pohárky. Během předvalentýnského víkendu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.