Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Střecha zimního stadionu vydrží do léta 2021. Potom začne jeho demolice

 
úterý, 12. února 2019, 17:06

Technický stav střechy Horáckého zimního stadionu bude dostatečný až do vydání stavebního povolení na stadion nový. Zahájení demolice stávajícího "zimáku" je stále plánováno na léto 2021.

Statik vydal povolení užívat střechu a provozovat stadion do příštího roku. „Při pečlivém monitoringu a průběžné sanaci bychom tento stav meli udržet až do vydání povolení stavbu stadionu nového,“ řekl na tiskové konferenci zastupitel David Beke, který se problematikou Horáckého zimního stadionu zabývá. K zahájení demolice má dojít v létě 2021, katastrofický scénář by pro něj bylo léto 2022.

Průběžně se taky pracuje na hledání provizorního azylu po dobu minimálně dvouleté výstavby nového stadionu. „Jednatel Dukly Bedřich Ščerban vede jednání s okolními městy, odezvy jsou zatím vstřícné,“ doplňuje Beke. Přestože však ani jedno potenciální útočiště nesplňuje parametry stadion pro extraligu, zdá se pravděpodobné, že hokejový svaz by neměl problém s udělením výjimky, pokud by v dotčených sezónách Dukla disponovala příslušností k nejvyšší hokejové soutěži.

I nadále se vedou jednání s uživateli zimního stadionu (mládežnická družstva Dukly, krasobruslení, amatéři, veřejnost), jak co nejlépe překlenout období s výrazným omezením ledu. Diskutuje se též se subjekty, které sídlí v blízkosti budoucí moderní haly tak, aby jejich poznatky mohly být implementovány do zadání architektonické soutěže. To by mělo být hotové do konce března, do konce léta pak vyhodnocení této soutěže. 

 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Studenti z třebíčské průmyslovky postavili novou Tatru. Využijí ji...

úterý, 12. února 2019, 16:52

Před několika hodinami se poprvé nastartovala Tatra Phoenix, kterou postavili studenti Střední průmyslové školy v Třebíči v...

Noví policisté na Vysočině mají nárok na náborový příspěvek. Místo...

úterý, 12. února 2019, 10:25

V Kraji Vysočina uspěje jen asi každý desátý zájemce o službu u policie. V roce 2018 se k policii hlásilo 410 lidí, přijato jich...

Šokující výsledek rozboru. Ovocné čaje jsou plné pesticidů

pondělí, 11. února 2019, 12:39

Výrobci doporučují zařadit ovocné čaje do pitného režimu dětí už v prvním roce života. Rodiče právem očekávají, že přinejmenším...

FOTO: V Cityparku probíhá Festival sladkostí, možnost ochutnat...

neděle, 10. února 2019, 13:32

Ještě několik hodin mají možnost návštěvníci jihlavského Cityparku potěšit svoje chuťové pohárky. Během předvalentýnského víkendu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.