Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Leden na silnicích Vysočiny: Jedno úmrtí, třináct řidičů bouralo pod vlivem alkoholu

 
úterý, 5. února 2019, 12:10

Během letošního ledna policisté na Vysočině řešili celkem 375 dopravních nehod. V lednu 2018 to bylo 321 nehod, letos jde tedy o nárůst o sedmnáct procent. Lednové nehody přinesly jednu lidskou oběť, dva lidé se zranili těžce a 106 účastníků nehod se zranilo lehce.

Hmotná škoda vzniklá při dopravních nehodách na vozidlech a ostatním majetku dosáhla částky 24 125 000 korun, což představuje pokles o 15 procent ve srovnání s lednem 2018.

„V lednu letošního roku jsme v našem kraji zadokumentovali celkem 13 dopravních nehod, na kterých mělo účast 16 chodců. Jeden chodec se při nehodě těžce zranil a dalších 15 chodců bylo zraněno lehce. Z celkového počtu 375 dopravních nehod se ve 101 případech jednalo o střet vozidla s lesní zvěří,“ jmenuje Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Ani řidiči na Vysočině se v mnoha případech nebojí usednout za volant pod vlivem alkoholu. V lednu dopravní nehodu zavinilo hned třináct opilých řidičů, jeden byl dokonce zfetovaný.

Plánuje se více policejních kontrol 

Alarmující je fakt, že ve většině případů se jedná o hladiny vyšší než jedno promile, v některých případech dokonce o hladiny vyšší než dvě nebo také tři promile alkoholu v dechu.

„Řidiči proto musí počítat v nadcházejícím období s mnohem častějšími policejními kontrolami, a to na silnicích všech tříd. Policisté se v rámci běžného výkonu služby a při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích budou zaměřovat na kontroly zejména motorizovaných účastníků silničního provozu, zda neusedali za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek,“ doplnila Dana Čírtková.

Skoro dvě promile alkoholu v dechu nadýchal řidič v Polné, který havaroval v úterý 15. ledna v odpoledních hodinách. Na Husově náměstí nedal přednost jinému řidiči osobního auta a došlo ke střetu. Opilý viník nehody z místa odjel, ne však na dlouho. Policisté ho brzy dopadli. Na alkoholtesteru se ukázaly hodnoty 1,64, 1,69 a na třetí pokus dokonce 1,85 promile alkoholu.

PSALI JSME: Muž v Polné řídil opilý, způsobil nehodu a jednoduše ujel. Policisté ho ale brzy našli 

Další opilý hříšník zaměstnal policisty v sobotu 19. ledna v nočních hodinách. Se dvěma promile v krvi naboural v Kostelci u Jihlavy hned tři zaparkované Octavie. Způsobil škodu ve výši 160 tisíc korun.

PSALI JSME: Šestadvacetiletý opilý řidič v Kostelci naboural tři oktávky. Škoda je sto šedesát tisíc korun 

Pod vlivem alkoholu boural třeba i řidič v katastru obce Brzkov v neděli 27. ledna. Jel zřejmě hodně rychle a dostal smyk. Narazil do stromu a se zraněním skončil v jihlavské nemocnici. I on přivolaným policistům nadýchal skoro dvě promile alkoholu.

PSALI JSME: Dvacetiletý muž řídil opilý. Jel rychle, u Brzkova dostal smyk a narazil do stromu 

Jedna z lednových nehod skončila úmrtím. 15. ledna na silnici I/37 boural osmašedesátiletý řidič osobního auta. Dostal smyk na zasněžené silnici, který se mu nepodařilo vyrovnat. Dostal se do protisměru a střet s nákladním vozidlem se mu stal osudným. Záchranáři na místě už mu nedokázali pomoci.

PSALI JSME: Dnešní dopravní nehody přinesly jednu oběť. Na silnici I/37 zemřel řidič osobního auta 

PSALI JSME: Příčinou včerejší tragické nehody byl smyk na zasněžené silnici. Řidič ho nezvládl vyrovnat 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 2. února 2019, 16:26

TV Prima se hned druhý den omluvila za nešťastnou reportáž o...

pátek, 25. ledna 2019, 10:44

V reportáži televize Prima z dění na jihlavském magistrátu došlo ke zjevnému omylu. Televize v hlavní zpravodajské relaci...

Polské maso z nemocných krav se dostalo i do České republiky

sobota, 2. února 2019, 09:20

Maso z problematických polských jatek, kde se porážely nemocné krávy, se dostalo i do Česka. Podle ministra zemědělství Miroslava...

Oblastní charita Jihlava hlásí rekord. V Tříkrálové sbírce se vybraly...

pátek, 1. února 2019, 11:48

Byly rozpečetěny poslední pokladničky, do kterých mohli lidé nejen po celé Jihlavě, ale také na Dačicku, Slavonicku, Telčsku, v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.