Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

FOTO: Bosch Diesel uspořádal novoroční koncert, výtěžek 185 tisíc poputuje do jihlavské nemocnice

 
sobota, 19. ledna 2019, 13:42

Společnost Bosch Diesel v Jihlavě uspořádala již sedmý Novoroční koncert ve stylu vídeňských filharmoniků. I tentokrát měla tato akce charitativní rozměr, výtěžek ve výši 185 tisíc korun byl totiž věnován na podporu Nemocnice Jihlava.

V rámci sedmého benefičního Novoročního koncertu firmy Bosch v Jihlavě, konaného 13. ledna, předvedla svoje nesporné umění populární Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou Marka Štilce.

Zazněly nejznámější skladby vídeňských filharmoniků ve stylu tradičních skladeb Johanna Strausse ml. nebo Franze Lehára. Ty byly doplněny i řadou světoznámých filmových melodií. Osmdesátičlenný orchestr společně s vynikajícími výkony vídeňské sólistky Simony Eisinger, vystupující společně s Lubošem Skalou z Národního divadla v Praze, nadchnul více než 300 přítomných diváků a zvané hosty. Koncertem provázela populární moderátorka Veronika Paroulková.

Výnos z prodeje vstupenek ve výši 185 tisíc korun bude věnován na podporu infekčního a neurologického oddělení Nemocnice Jihlava. Dárcovský šek pro infekční oddělení Nemocnice Jihlava ve výši 100 tisíc korun převzala lékařka oddělení Romana Kumštarová společně s vrchní sestrou Evou Trnkovou. Finanční dar poslouží k pořízení polohovacích pomůcek, antidekubitačních matrací pro imobilní pacienty, toaletního křesla a 10 pažních tonometrů.

Dárcovský šek pro neurologické oddělení ve výši 85 tisíc korun převzal primář Ondřej Škoda. Finančním darem podpoří firma Bosch toto oddělení v záměru pořízení mobilních zástěn, zdravotnických vozíků a sklopných stolků. 

 
 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Bosch Diesel | Zdroj Bosch Diesel
 


 

Kam dál?

Do pelhřimovského babyboxu byl v noci odložen asi 1,5letý chlapec. Je...

sobota, 19. ledna 2019, 10:20

Do babyboxu v Pelhřimově v pátek před půlnocí někdo odložil zdravého, podle odhadů patnácti až šestnáctiměsíčního chlapce. Váží...

Kamenný hospic by mohl získat pozemek v Brodě. Záměr má podporu...

pátek, 18. ledna 2019, 17:53

Havlíčkův Brod zřejmě převede na Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy pozemek nutný na stavbu prvního kamenného hospice na...

Splněno! Lidé vybrali pět milionů korun na operaci tváře ženy, které...

čtvrtek, 17. ledna 2019, 19:22

Nedávno jsme vás informovali o jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce, které lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali...

Jednatřicetiletá Mirka shání peníze na náročnou operaci obličeje....

středa, 16. ledna 2019, 19:24

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.