Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Bosch Diesel uspořádal novoroční koncert, výtěžek 185 tisíc poputuje do jihlavské nemocnice

 
sobota, 19. ledna 2019, 13:42

Společnost Bosch Diesel v Jihlavě uspořádala již sedmý Novoroční koncert ve stylu vídeňských filharmoniků. I tentokrát měla tato akce charitativní rozměr, výtěžek ve výši 185 tisíc korun byl totiž věnován na podporu Nemocnice Jihlava.

V rámci sedmého benefičního Novoročního koncertu firmy Bosch v Jihlavě, konaného 13. ledna, předvedla svoje nesporné umění populární Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou Marka Štilce.

Zazněly nejznámější skladby vídeňských filharmoniků ve stylu tradičních skladeb Johanna Strausse ml. nebo Franze Lehára. Ty byly doplněny i řadou světoznámých filmových melodií. Osmdesátičlenný orchestr společně s vynikajícími výkony vídeňské sólistky Simony Eisinger, vystupující společně s Lubošem Skalou z Národního divadla v Praze, nadchnul více než 300 přítomných diváků a zvané hosty. Koncertem provázela populární moderátorka Veronika Paroulková.

Výnos z prodeje vstupenek ve výši 185 tisíc korun bude věnován na podporu infekčního a neurologického oddělení Nemocnice Jihlava. Dárcovský šek pro infekční oddělení Nemocnice Jihlava ve výši 100 tisíc korun převzala lékařka oddělení Romana Kumštarová společně s vrchní sestrou Evou Trnkovou. Finanční dar poslouží k pořízení polohovacích pomůcek, antidekubitačních matrací pro imobilní pacienty, toaletního křesla a 10 pažních tonometrů.

Dárcovský šek pro neurologické oddělení ve výši 85 tisíc korun převzal primář Ondřej Škoda. Finančním darem podpoří firma Bosch toto oddělení v záměru pořízení mobilních zástěn, zdravotnických vozíků a sklopných stolků. 

 
 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Bosch Diesel | Zdroj Bosch Diesel
 


 

Kam dál?

Do pelhřimovského babyboxu byl v noci odložen asi 1,5letý chlapec. Je...

sobota, 19. ledna 2019, 10:20

Do babyboxu v Pelhřimově v pátek před půlnocí někdo odložil zdravého, podle odhadů patnácti až šestnáctiměsíčního chlapce. Váží...

Kamenný hospic by mohl získat pozemek v Brodě. Záměr má podporu...

pátek, 18. ledna 2019, 17:53

Havlíčkův Brod zřejmě převede na Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy pozemek nutný na stavbu prvního kamenného hospice na...

Splněno! Lidé vybrali pět milionů korun na operaci tváře ženy, které...

čtvrtek, 17. ledna 2019, 19:22

Nedávno jsme vás informovali o jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce, které lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali...

Jednatřicetiletá Mirka shání peníze na náročnou operaci obličeje....

středa, 16. ledna 2019, 19:24

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.