Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvě oddělení jihlavské policie se stěhují do nových prostor. Kontakty se nezmění

 
středa, 9. ledna 2019, 11:45

Od začátku února začne sloužit dvěma odborům Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina nová budova na ulici Wolkerova 37 v Jihlavě. První úřední den pro širokou veřejnost bude v pondělí 4. února.

Do nově zrekonstruované budovy se v průběhu druhé poloviny ledna postupně přestěhují policisté z odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina a z jihlavského pracoviště  odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. Policisté se přestěhují do nových prostor z budovy na ulici Vrchlického 46 v Jihlavě.

Kontakt a úřední hodiny:
Odbor cizinecké policie oddělení pobytových agend

Wolkerova ulice 4448/37
Úřední hodiny: pondělí a středa 8:00 - 17:00
tel: 974 261 840, fax: 974 261 848
e-mail: ocp.opa.ji@pcr.cz 

„V budově na ulici Wolkerova budou na obou odborech zachovány stejné úřední dny a stejné úřední hodiny, jako tomu bylo na ulici Vrchlického, a to jak na oddělení pobytových agend, tak na jihlavském pracovišti  odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. Stejné zůstane také telefonické i e-mailové spojení na obě tato pracoviště,“ upřesnila Dana Čírtková, mluvčí krajských policistů.

Kontakt a úřední hodiny:
Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, pracoviště Jihlava

Wolkerova ulice 4448/37
Úřední hodiny: pondělí a středa 8:00 - 17:00
tel: 974 266 300, fax: 974 261 900
e-mail: ji.oszbm@pcr.cz 

Stěhování se dotkne úředních hodin na obou pracovištích. Pokud potřebujete něco vyřídit 28. a 30. ledna, pak si cestu naplánujte na jindy. V tyto dva dny totiž budou kvůli stěhování obě oddělení uzavřena.

„V týdnu od 28. ledna do 1. února bude omezen provoz na pracovišti odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál - pracoviště Jihlava, a to především při vydávání veškerých průkazů (zbrojní průkaz, průkaz zbraně, evropský zbrojní pas) a při dalších úkonech ve správním řízení. V uvedeném týdnu budou na pracovišti přijímána pouze nezbytná podání žádostí a oznámení. Stejně tak bude omezený provoz na odboru cizinecké policie – oddělení pobytových agend,“ upozornila Čírtková.

Plný provoz obou pracovišť na nové adrese bude zahájen v pondělí 4. února v úředních hodinách, tedy od 8 do 17 hodin.

Zmíněnou budovu získalo krajské policejní ředitelství bezúplatným převodem od státu. „Na základě zpracované projektové dokumentace prošla budova nezbytnými stavebními úpravami tak, aby mohla sloužit pro potřeby bezpečnostního sboru. Celkové náklady na stavební úpravy budovy dosáhla částky téměř 7,5 milionů korun. Za další dva miliony korun bylo pořízeno vnitřní vybavení pracovišť, včetně nezbytné výpočetní techniky a dalšího potřebného zařízení,“ vyjmenovala závěrem Dana Čírtková.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Začíná období vhodné pro kácení stromů. Na jihlavském Heulosu jich...

úterý, 8. ledna 2019, 17:04

V Jihlavě budou v následujících několika týdnech k vidění pracovníci Správy městských lesů, kteří budou kácet stromy. Zima je...

Jihlavský útulek hlídá kříženec Rex. Azyl tam našla třeba i krajta...

úterý, 8. ledna 2019, 14:43

V Jihlavě takřka už dvacet let v bývalém vojenském areálu v Pístově funguje útulek pro zvířata. Provozuje ho městská policie....

Inspektoři odhalili v zeleném čaji z Číny mix nebezpečných pesticidů

úterý, 8. ledna 2019, 12:57

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s celníky nevpustili na český trh zásilku čaje z Číny....

Silné sněžení i dešťové přeháňky. Do začátku února se budou střídat...

pondělí, 7. ledna 2019, 16:49

Během několika týdnů, které jsou před námi, se budou střídat mrazy a oteplení. Podobné výkyvy nás čekají i v teplotách. V noci se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?