Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Bosch svařák přilákal osm tisíc lidí. Skoro tři sta tisíc korun jde do jihlavské nemocnice

 
středa, 12. prosince 2018, 08:39

Mimořádně vysoký zájem veřejnosti provázel 7. prosince tradiční charitativní a vánoční akci s názvem Bosch svařák. Tu pořádala jihlavská firma Bosch Diesel s.r.o. V tento den se její zaměstnanci opět sešli pro dobrou věc a uspořádali pro širokou veřejnost na jihlavském Masarykově náměstí již 15. ročník Bosch svařáku.

Bohatý doprovodný kulturní program, prodejní stánky svařeného vína, videomapping a závěrečný ohňostroj přilákaly na rekordních osm tisíc návštěvníků. Vedle folklorního souboru Pramínek Jihlava a kapely The Shots vystoupili zpěvačka Lenny a známý český písničkář Tomáš Klus.

Letošní ročník byl zaměřen na vánoční tradice. Návštěvníci se mimo jiné mohli těšit na stánky s tradičními řemesly, vánočními dílnami pro dětské návštěvníky, ale i na trdelníky nebo štrúdl zdarma. Program doplnil vánočně vyzdobený Bosch kamion s animacemi pro děti. Rodinná atmosféra akce přinesla zážitek plný pohody, klidu a radosti.

Hostem na jihlavském náměstí byla i primátorka statutárního města Jihlavy Karolína Koubová. Firma Bosch Diesel podporuje každým rokem výtěžkem z prodeje svařeného vína veřejně prospěšné organizace a projekty. Letošními příjemci výtěžku budou dvě oddělení Nemocnice Jihlava: dětské oddělení a ortopedicko-traumatologické oddělení. Celková výše podpory firmou Bosch dosáhla 280 tisíc korun.

Vybavení nového pokoje

Dětské oddělení Nemocnice Jihlava získalo 150 tisíc na podporu projektu Vánoční pokoj. Z darované částky bude možné zařídit opravu jednoho nemocničního pokoje pro malé pacienty a pořídit jeho nové vybavení.

Ortopedicko-traumatologické oddělení obdrželo z výnosu prodeje svařeného vína 130 tisíc korun. Tato částka poslouží k nákupu polohovacího lůžka, motodlahy a sedaček pro převoz pacientů.

V rámci charitativní podpory firmy Bosch byl vánoční trh doplněn o stánkový prodej předmětů z chráněných dílen regionálních neziskových organizací: Integračního centra Sasov zaměřeného na pomoc osobám s poruchou autistického spektra a Domácího hospice Vysočina. Ten je zaměřen na pomoc vážně nemocným lidem a jejich blízkým v domácím prostředí.

Foto Bosch Diesel | Zdroj Bosch Diesel
 


 

Kam dál?

Rozhodnuto! Na místě zimního stadionu vyroste nová multifunkční hala....

úterý, 11. prosince 2018, 10:16

Zastupitelé Jihlavy schválili stavbu multifunkční haly na místě Horáckého zimního stadionu (HZS), který je ve špatném technickém...

FOTO: Padesát let v manželství. Gotická síň jihlavské radnice zažila...

úterý, 11. prosince 2018, 08:37

Gotická síň jihlavské radnice přivítala manželský pár, který se poprvé bral přesně před padesáti lety. V sobotu 8. prosince si...

Pančava soutěží o Cenu české krajiny. Podpořit ji můžeme do konce...

pondělí, 10. prosince 2018, 17:15

Už od roku 2006 běží soutěž Žít krajinou. Organizuje ji Státní pozemkový úřad. Své želízko v ohni má pro letošní ročník také naše...

I za zdravého psa se u veterináře zaplatí minimálně tisíc korun ročně

pondělí, 10. prosince 2018, 12:23

I za zdravého psa zaplatí jeho majitel za veterinární péči minimálně tisíc korun ročně, v případě nemoci může vynaložit desítky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.

Žena bude mít po více jak padesáti letech šanci zjistit, kdo je její otec. Rozhodl o tom Ústavní soud

Ústavní soud dal šestapadesátileté ženě novou šanci ověřit, kdo je jejím otcem. Okresní soud v Písku musí projednat její žalobu na určení otcovství. Původně řízení zastavil s vysvětlením, že justice už spor jednou řešila v 60. letech, a existuje proto takzvaná překážka věci rozsouzené. Žena ale poukazovala například na to, že v 60. letech justice neprovedla krevní test a že nyní by bylo možné využít spolehlivý test DNA.

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.