Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Bosch svařák přilákal osm tisíc lidí. Skoro tři sta tisíc korun jde do jihlavské nemocnice

 
středa, 12. prosince 2018, 08:39

Mimořádně vysoký zájem veřejnosti provázel 7. prosince tradiční charitativní a vánoční akci s názvem Bosch svařák. Tu pořádala jihlavská firma Bosch Diesel s.r.o. V tento den se její zaměstnanci opět sešli pro dobrou věc a uspořádali pro širokou veřejnost na jihlavském Masarykově náměstí již 15. ročník Bosch svařáku.

Bohatý doprovodný kulturní program, prodejní stánky svařeného vína, videomapping a závěrečný ohňostroj přilákaly na rekordních osm tisíc návštěvníků. Vedle folklorního souboru Pramínek Jihlava a kapely The Shots vystoupili zpěvačka Lenny a známý český písničkář Tomáš Klus.

Letošní ročník byl zaměřen na vánoční tradice. Návštěvníci se mimo jiné mohli těšit na stánky s tradičními řemesly, vánočními dílnami pro dětské návštěvníky, ale i na trdelníky nebo štrúdl zdarma. Program doplnil vánočně vyzdobený Bosch kamion s animacemi pro děti. Rodinná atmosféra akce přinesla zážitek plný pohody, klidu a radosti.

Hostem na jihlavském náměstí byla i primátorka statutárního města Jihlavy Karolína Koubová. Firma Bosch Diesel podporuje každým rokem výtěžkem z prodeje svařeného vína veřejně prospěšné organizace a projekty. Letošními příjemci výtěžku budou dvě oddělení Nemocnice Jihlava: dětské oddělení a ortopedicko-traumatologické oddělení. Celková výše podpory firmou Bosch dosáhla 280 tisíc korun.

Vybavení nového pokoje

Dětské oddělení Nemocnice Jihlava získalo 150 tisíc na podporu projektu Vánoční pokoj. Z darované částky bude možné zařídit opravu jednoho nemocničního pokoje pro malé pacienty a pořídit jeho nové vybavení.

Ortopedicko-traumatologické oddělení obdrželo z výnosu prodeje svařeného vína 130 tisíc korun. Tato částka poslouží k nákupu polohovacího lůžka, motodlahy a sedaček pro převoz pacientů.

V rámci charitativní podpory firmy Bosch byl vánoční trh doplněn o stánkový prodej předmětů z chráněných dílen regionálních neziskových organizací: Integračního centra Sasov zaměřeného na pomoc osobám s poruchou autistického spektra a Domácího hospice Vysočina. Ten je zaměřen na pomoc vážně nemocným lidem a jejich blízkým v domácím prostředí.

Foto Bosch Diesel | Zdroj Bosch Diesel
 


 

Kam dál?

Rozhodnuto! Na místě zimního stadionu vyroste nová multifunkční hala....

úterý, 11. prosince 2018, 10:16

Zastupitelé Jihlavy schválili stavbu multifunkční haly na místě Horáckého zimního stadionu (HZS), který je ve špatném technickém...

FOTO: Padesát let v manželství. Gotická síň jihlavské radnice zažila...

úterý, 11. prosince 2018, 08:37

Gotická síň jihlavské radnice přivítala manželský pár, který se poprvé bral přesně před padesáti lety. V sobotu 8. prosince si...

Pančava soutěží o Cenu české krajiny. Podpořit ji můžeme do konce...

pondělí, 10. prosince 2018, 17:15

Už od roku 2006 běží soutěž Žít krajinou. Organizuje ji Státní pozemkový úřad. Své želízko v ohni má pro letošní ročník také naše...

I za zdravého psa se u veterináře zaplatí minimálně tisíc korun ročně

pondělí, 10. prosince 2018, 12:23

I za zdravého psa zaplatí jeho majitel za veterinární péči minimálně tisíc korun ročně, v případě nemoci může vynaložit desítky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.